Iepazīsimies – rakstniece Linda Nemiera

Pagājusī nedēļa daudzās valstīs aizritēja Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas zīmē. Šī gada tēma bija “Nākotne Ziemeļos”.
Turpinot RCB Bērnu literatūras nodaļas rīkoto literāro tikšanos ciklu “Autors meklē lasītāju, lasītājs – autoru”, 17. novembrī Rīgas Hanzas vidusskolas audzēkņi tikās ar latviešu fantāzijas žanra autori Lindu Nemieru (Dreimani).
Rakstniece, kuras literārajā pūrā ir sešas fantāzijas un pilsētas fantāzijas žanrā sarakstītas un izdotas grāmatas, pastāstīja par saviem darbiem, ko īsti nozīmē rakstīt, dzīvi kā bagātu literāru ierosmju avotu un citām saistošām lietām. Pasākumā tika demonstrēta arī Lindas sagatavotā prezentācija “Ainavas” – gan par vietām, kas rodas un pastāv tikai autora fantāzijā, gan reāli eksistējošām vietām pasaulē, kurās rakstnieks liek darboties saviem tēliem.
Kādu viņa redz latviešu valodā rakstītās literatūras nākotni? Rakstniece saka: “Skatoties 50-100 gadu griezumā, mēs paliksim arvien mazāk un latviešu valoda un literatūra būs ekskluzīva lieta.”
Nākamgad iznāks arī pirmā autores grāmatiņa mazajiem lasītājiem.
Lindas Nemieras grāmatas rodamas visās RCB filiālbibliotēkās.
Nākamā literārā cikla “Lasītājs meklē autoru, autors – lasītāju” tikšanās notiks 1. decembrī, plkst. 14.45 Rīgas Centrālajā bibliotēkā un pie mums viesosies jaunā autore Iluta Plotņikova. Mīļi aicinām ikvienu interesentu!