Kas ir lučadors?

Novembrī Saulaino dienu bibliotēkā apskatāma Viviannas Marias Staņislavskas darbu izstāde  “Ilustrācijas”.  Jaunā, talantīgā māksliniece ilustrējusi divas grāmatas bērniem I.Samauskas “Skaļā klase” un A.Baloža “Es arī”.

Mums bija liels prieks tikties ar Viviannu un uzzināt , kas ir lučadors? Lučadors ir meksikāņu cīkstonis, kurš valkā krāsainu masku. Šīs košās, krāsainās maskas iedvesmojušas mākslinieci grāmatas “Es arī” varoņus uzzīmēt kā lučadorus. Lielais un Mazais iesaistās vārdu spēlē, kamēr viens izgudro un stāsta, ko darījis, otrs piebalso: ” Es arī!”, līdz brīdim, kad jāpiekrīt darīt kaut ko pavisam neiespējamu…

Grāmatas vāciņš izveidots kā maska, kuru pielaikojot, lasītājs kļūst par lučadoru.

Tikšanās reizē Vivianna aizraujoši stāsta par lučadoriem un demonstrē īstu cīkstoņa masku. Bērni ar interesi to aplūko, izpēta un pielaiko. Izrādās vrestlinga saknes meklējamas 20.gs. sākumā un kopš pirmsākumiem cīkstoņu neatņemama sastāvdaļa ir maska. Cīņa skaitās pabeigta, kad vienam no lučadoriem maska tiek norauta. Pēc dzīvespriecīgā un košā stāstījuma māksliniece aicina bērnus izgatavot savas maskas. Visi labprāt iesaistās radošajā darbā un draudzīgām sarunām turpinoties top košas un izteiksmīgas maskas. Vivianna dalās atmiņās, ka bērnībā bieži atradusies slimnīcā un tāpēc labi saprot, cik svarīgi ir atrast nodarbi, kurā iesaistīties ar prieku.

Sirsnīgs paldies Viviannai par jaunām zināšanām, dzirkstošo radošumu un laiku mūs apciemot!

Ja māksliniece teiks: ” Es zinu, kas ir lučadors! ”

Mēs korī atbildēsim: ” Es arī! “New folder2viviannavivianna1

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *