Mārtiņdienas maskošanās

Mārtiņdiena… maskas… mīklas… Arī slimnīcas pacienti varēja doties budēļos ar pašu darinātām maskām.

Mēs sākām gatavoties jau laikus, 9. novembrī, bērniem bija iespēja darināt savas Mārtiņdienu maskas. Pirms maskošanās bija jāmin mīklas un jāspēlē spēles. Mīklu minēšana norisinājās raiti, taču uzminēt ar aizvērtām acīm, kas atrodas maisiņā, jau bija grūtāk. Un, lai izkustētos, bērniem bija jāmeklē Mārtiņdienas gailis bibliotēkā. Gailis bija nomaskējies gan pie izstādēm, gan grāmatās, gan pie klavierēm. Atrast gaiļus gan nebija tik viegli un vēl pie katra gaiļa uzdevums! Caur smiekliem un ar palīdzīgu roku, tika atrasti visi gaiļi un atrisināti visi uzdevumi.

Kad rotaļas izspēlētas, laiks ķerties pie masku darināšanas! Bērni izvēlējās kas viņi vēlas būt- vistiņa, gailītis, lācis, kaziņa…. Izpausties varēja ar spalvām, flomāsteriem, zīmuļiem, filcu, lentītēm u.c. Pēc neilga brīža bibliotēka bija pilna ar Mārtiņdienas ķekatniekiem! Nu slimnīcas pacienti varēja doties uz palātām biedēt prom slimības un gripas, skumjas un bēdas!

2 comments on “Mārtiņdienas maskošanās