Putnu barošana ziemā

Kāds teiks, ka putni ziemā nav jābaro, bet visi piekritīs, ka, kolīdz ir uzsākta putnu barošana, tā jāturpina visu ziemu, līdz pavasarim. Par to, kā pareizi barot putnus ziemā un ko labāk nedot putniem,mums mācēja stāstīt ornitologs un Rīgas Dabaszinātņu skolas pasniedzējs Pēteris Daknis.

Sākumā taujājām ornitologam, lai pastāsta sīkāk par bibliotēkas Kaijēnu. Kaijēns ir divus gadus vecs sudrabkaijas jaunietis, viņam jau no mazām dienām ir lauzts spārns, līdz ar to viņš ir atkarīgs no apkārtējo rūpēm. Ornitologam stāstot, mēs atklājām, ka ļoti maz ko zinām par mūsu audžubērnu! Savu pilnbriedu tie sasniedz tikai pēc četriem gadiem, tā kā mūsu Kaijēnam tagad ir pubertātes vecuma posms. Sudrabkaijas dzīvo līdz pat 50 gadiem, vecākā Latvijā apgredzenotā sudrabkaija ir sasniegusi 49 gadu vecumu! Uzzinājām arī to, ka šie putni savus partnerus izvēlas uz visu dzīvi un veido ģimeni.

Kad par Kaijēnu mums viss tapa skaidrs, jautājām, kā barot pārējos putnus. Rīgas putni esot izlepuši, tā zin sacīt pats Pēteris, tāpēc viņš savā putnu barotavā ber saulespuķu sēklas, jau nolobītas,lai pavasarī nav jāvāc čužas no saulespuķu sēkliņām. Putniem patiks ar kāds speķa gabaliņš, taču ne kūpināts un sālīts. Sāls putniem nav ieteicams un lielā daudzumā ir pat kaitīgs. Putni ātri pierod pie viegli pieejamās barības barotavā, tāpēc jāseko līdzi barības daudzumam, lai tas netrūktu. Zīlītes un strazdi ir korekti putni, tie pagaidīs, kamēr zvirbuļi vai baloži paēdīs, iespējams tā arī paši nepaēdot. Lai lielie putni neapbižotu mazos putnus, barotavas ieteicams pagatavot mazāka izmēra. Parasto baltmaizi putniem nav vēlams dot, tā vietā labāk dot rupjmaizi vai maizi ar sēklām.

Uz atvadām ar ornitologu Pēteri Dakni sarunājam tikšanos vasarā uz sudrabkaijas apgredzenošanu , tas tik būs notikums!orintologs

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *