Saulessargs polārlācim

14. novembrī mūs apciemoja Rīgas Mūzikas internātvidusskolas 2. klases bērni. Tā viņiem bija pirmā tikšanās ar Ziemeļvalstīm un pirmā piedalīšanās šo zemju bibliotēku nedēļā.

Kopīgi noskaidrojām, ka Ziemeļvalstīs nav tikai ziema, ka karodziņi nav apgrauzti, bet valstu kontūrās iezīmēti, ka  Karlsons dzīvo uz jumta, bet šis jumts atrodas Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā, un Mazā Nāriņa sēž Baltijas jūras pretējā krastā Dānijā, ka Grenlandi klāj tik bieza ledus sega kā attālums no skolas līdz bibliotēkai, ka Latvijas daba ir tikpat skaista kā Ziemeļvalstīs, lai arī pie mums nav kalnu, kuros mīt troļļi un Ziemeļblāzma ir ļoti reta dabas parādība.

Diemžēl mūsu skaisto planētu apdraud klimata izmaiņas. To mums pastāstīja leduslācēns Ille, kurš bija ieradies pie mums no tālās Grenlandes paslēpies zem saulessarga. „Ne velti leduslāci sauc par leduslāci. Leduslācim ir vajadzīgs ledus. No ledus tas medī roņus, kurus tas ēd. Bez ledus nav roņu. Bez ledus nav iespējams būt leduslācim.”

Nākotne ir atkarīga no mums, kā mēs izturēsimies pret dabu, vai saudzēsim to un kopsim. Katrai dzīvai radībai ir tiesības dzīvot savā dabiskajā vidē, ko mēs gribējām pierādīt ar spēli par peldošā ledus kušanu.

Lai polārlāčiem nav jāslēpjas zem saulessarga!!!

One comment on “Saulessargs polārlācim