Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa

Jau 19. reizi Latvijā norisinās Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa. Šogad tā norisinājās no 14.- 20 . novembrim. Tā ir nedēļa, kad visā Eiropā vienlaicīgi dažādās valodās un dažādās bibliotēkās tiek lasīts kāds no trim Ziemeļvalstu autoru darbiem.

“Saulaino dienu bibliotēkai” bija tas gods šogad pirmo reizi piedalīties šajā skaistajā projektā. Ar nelielu uztraukumu un skaistu gaisotni, mēs sagaidījām slimnīcas pacientus, kuri bija gatavi klausīties Ziemeļvalstu stāstu “Gārmana vasara” . Bērni ērti iekārtojās mīkstajos pufos, līdzi ņemot Pepiju Garzeķi, Muminu un citus varoņus no tālajām zemēm. Bērni ar interesi klausījās un skatījās stāstu par puisi, kuram bail doties uz skolu un, lai nebūtu viens savās bailēs, viņš aptaujāja savus vecākus un arī ciemos atbraukušās trīs tantes- no kā viņiem bail?

Pēc stāsta noklausīšanās mēs ar bērniem runājām par savām bailēm un atklājās, ka katram ir kaut kas no kā viņš baidās, arī mammas. Kādam bija bail no zobārsta, kādam no bubikiem, bet kādam no vecmāmiņas, jo viņa plēš traukus! Kad bijām izrunājuši par savām bailēm, izveidojām kolāžu, kad bailes izrakstītas, tad vairs nav no kā baidīties! Pēc tam kopā ar bērniem krāsojām Zviedrijas, Dānijas, Somijas, Islandes un Norvēģijas karogus, kuri nemaz tik ļoti neatšķiras viens no otra.

Bailes atstājot aiz muguras, bērni devās atpakaļ uz nodaļām. Tāda bija mūsu pirmā Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļa.