Dāvana Ziemassvētku vecītim un apsveikuma kartiņas mīļam cilvēkam!

12.decembrī aicinājām bērnus uz bibliotēku, lai pārlasītu Mauri Kunnasa jauko grāmatu “12 dāvanas Ziemassvētku vecītim” .

Visi draudzīgi iekārtojāmies pie smaržīgās Ziemassvētku eglītes un iztēlē izbaudījām 12 dienas līdz Ziemassvētkiem Korvatunturos kopā ar mazo rūķu puiku Villi. Rūķītis ik dienu nolēma pārsteigt ar dāvanu Ziemassvētku vecīti. Daži bērni šo stāstu klausījās pirmo reizi, daži to jau zināja. Viens zēns pamanīja, ka tiekamies dienā, kad līdz Ziemassvētkiem patiesi atlikušas vairs tikai 12 dienas!

Klausoties lasījumu, bērni krāsoja zīmējumus, ko radījis grāmatas ilustrators. Vēlāk sākām prātot, kā mēs varētu iepriecināt Ziemassvētku vecīti un nolēmām iet pikoties. Bibliotēkā atradām improvizētu pagalmu ar “sniega valni”( kurš darināts no sēdampufiem) un pilnu grozu pikām. Pikošanās atraisa kustības un ļauj vaļu priekam.! Smieklu un saucienu pavadītas sniega pikas lidoja pār valni abos virzienos!

Un kad gana pikojušies un savu prieku dāvinājuši Ziemassvētku vecītim, ķērāmies pie kolāžu darināšanas. Katra kolāža veidota kā dāvanu maisiņš, kurā bērns ielīmē, iezīmē vai ieraksta to, ko vēlētos uzdāvināt Ziemassvētku vecītim. Bērniem ir dāsnas sirdis un dāvanu maisiņos tiek ievietotas siltas zeķes, tējas un kūkas, rotaļlietas un grāmatas.

Mīļu domu darinātas košās dāvaniņas glīti rindojas kamaniņās, kuras tās aizvizinās uz Korvatunturiem.Tās tagad apskatāmas izstādē pie bibliotēkas sienas. Bērni Ziemassvētku vecītim vēlē labu veselību, jo tā patiesi ir vērtīga dāvana, to saprot ikviens, kurš slimojot nonācis Bērnu slimnīcā. Šķiroties vēlējam viens otram ātri izveseļoties un doties uz māju svinēt Ziemassvētkus!

19. decembrī  pie mums varēja izgatavot dažādas apsveikuma kartiņas. Kartiņas bija adresētas gan mammai, gan tētim, bet vairāk piedomājām par dakteriem un medmāsiņām. Tapa ļoti sirsnīgas kartiņas katram mīļam cilvēkam un labi vārdi tika vēlēti arī mūsu bibliotēkai.

Davanas davanas izstede2 izstede3