Lieli rūķi, mazi rūķi

Rūķu enciklopēdija, aprakstot rūķu mājas kārtību, lepni apgalvo: „Mājās ir drošība. Ārā var blandīties ļaundari, var plosīties vētra, negaiss vai lietusgāze, plēsīgie zvēri var ložņāt apkārt. Bet virs stipri būvētās rūķu mājas stalti slejas koks; ja būs vajadzība, modrais sargcircenis, kurmis un trusis brīdinās gulētājus. Nekas negaidīts nevar notikt.”

Secinājums: rūķu mājas ir drošas. Tikpat drošas kā RCB Šampētera filiālbliotēka, kas šajā decembrī piedāvā apmeklētājiem grāmatām par rūķiem veltītu izstādi un viktorīnu. Šajās grāmatās var sastapt dažādus rūķus – pavisam parastus rūķus, kas dzīvo savu noteiktu ikdienas dzīvi; rūķus, kuri ir gatavi uz piedzīvojumiem; kādu rūķu princi, kas vēlas atgūt sen zaudēto Kalna karaļa titulu; var sastapt Latvijas un ārzemju rūķus, miega rūķus un daudzus citus.

Eksistē pat rūķu enciklopēdijas, kas sniedz gluži zinātniskas ziņas par rūķiem. Piemēram…

Vai Jūs zināt, no kāda dzīvnieka vilnas meža rūķi iegūst vilnas dziju? Kāds ir rūķu vidējais mūža ilgums? Cik rūķu darbojas pasakā par Sniegbaltīti?

Atbildes uz šiem un citiem viktorīnas jautājumiem, pārbaudot savas zināšanas par rūķiem, mēs aicinām rast mūsu izstādes apmeklētājiem!

P.S. Par piedalīšanos viktorīnā apbalvojam ar rūķu sarūpētajām dāvanām.

 

One comment on “Lieli rūķi, mazi rūķi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *