Kas, kur, kad, kā un citi jautājumi

Trešdien Rīgas Hanzas vidusskolas gaišajā un plašajā bibliotēkā pamatskolas skolēniem un pedagogiem notika rakstnieces, tulkotājas un redaktores Lauras Dreižes lekcija – prezentācija.
Guvām atbildes uz jautājumiem, kas ir fantastikas un fantāzijas žanru literatūra un kādas tulkotās un oriģinālliteratūras fantāzijas un fantastikas žanra grāmatas ir pieejamas latviešu valodā. Ielūkojāmies rakstnieka virtuvē – kā dzimst idejas, noris rakstīšanas process un cik viegls vai ērkšķiem klāts ir ceļš līdz gatavam manuskriptam. Uzzinājām ko iesākt ar pabeigtu darbu, kādas ir iespējas to publicēt interneta vietnēs, kā izmantot pašpublicēšanās pakalpojumus vai izdot savu grāmatu tradicionālajās izdevniecībās. Noslēgumā lektore pastāstīja, kā rakstīšana var kļūt par sabiedriski aktīvu nodarbi, lielisku iespēju izaicināt sevi un sastapt domubiedrus Vispasaules rakstītāju izaicinājumā – Nacionālajā romānu rakstīšanas mēnesī, kura koprakstīšanas pasākumi nu jau daudzus gadus notiek arī Rīgas Centrālajā bibliotēkā.
Rīgas Hanzas vidusskolā esam raduši patiesi atsaucīgus sadarbības partnerus.
Paldies!