Evija ar brīnumnūjiņu

Saltā ziemas dienā RCB Bērnu literatūras nodaļā ar saviem lasītājiem un jaunajiem draugiem tikās bērnu grāmatu autore Evija Gulbe.
Pasākuma laikā mēs uzzinājām virkni grāmatu tapšanas noslēpumu.
Lai rastos grāmata, autoram vispirms ļoti, ļoti jāvēlas kaut ko pateikt un, ja šī vēlēšanās ir, tas jau ir pusceļš uz izdošanos. Ja vēlme ir sajusta, vajag koncentrēties un aktivizēt iztēli. Grāmatu radīšanā bez brīnuma līdzdalības neiztikt! Kad grāmata ir dzimusi, pie darba ķeras mākslinieks. Lasot tekstu, viņš prāto kādas ilustrācijas varētu radīt, dažkārt arī autors viņam piepalīdz. Izdevniecībā tai materializēties palīdz vēl vairāk nekā desmit cilvēki. Tikai tad, kad viss šis brīnuma radīšanas process ir veikts, mēs – lasītāji – tiekam pie skaistas un aizraujošas grāmatas. Mēs visi esam līdzdalīgi grāmatas tālākajā dzīvē!
Bērni kopā ar Eviju izspēlēja pārīti teatralizētu spēļu un pasākuma noslēgumā bija autogrāfu sniegšanas maratons: Evija – bērniem, bērni – Evijai. Mēs visi kopā brīnišķīgi pavadījām laiku – gan jaunas ziņas iekrādami, gan maķenīt izklaidēdamies.
Nākamais cikla “Autors meklē lasītāju, lasītājs – autoru” notiks nākamnedēļ.
Rīgas Hanzas vidusskolas audzēkņi savā mācību iestādes bibliotēkā tiksies ar latviešu fantastikas un fantāzijas grāmatu autori Lindu Nemieru. Pēc skolas ierosmes, Linda viesosies atkārtoti, šoreiz tiekoties ar citas klases skolēniem.