Profesiju diena filiālbibliotēkā “Strazds”

Pēc tradīcijas februārī valstī norisinājās Ēnu diena. Mēs filiālbibliotēkā “Strazds” arī šogad nepalikām malā. Esam vienmēr centušies un arī turpinām censties iepazīstināt skolēnus ar dažādām profesijām, lai atvieglotu viņu karjeras izvēli, ienākot pieaugušo dzīvē.

Šādi 17. februārī mēs uzaicinājām ainavu dizaineri Jekaterinu Vasiļevsku uz tikšanos ar Rīgas 63. vidusskolas 8. kl. skolēniem. Jekaterina pastāstīja par savas profesijas īpatnībām, izskaidroja ar ko īsti nodarbojas ainavu arhitekti, parādīja pabeigto projektu foto. Skolēni uzzināja, ka apgūt šo profesiju var vienīgi Jelgavā – Latvijas Lauksaimniecības universitātē. Jāmācās 5 gadi un pēc vēlmes vēl 2 gadi maģistratūrā. Skolā vislielākā uzmanība būtu jāvelta matemātikai, rasēšanai un botānikai. Un, protams, labi jāmācās visos priekšmetos.

Tikšanās beigās skolēniem bija iespēja uzdot interesējošos jautājumus.