Projektu nedēļā iepazīstam dzimteni

Pēc tuvējās sākumskolas vēlmes, projektu nedēļai tika sagatavota prezentācija un viktorīna „Manu vecāku dzimtais novads.” Ar RCB iepazinās trīs klašu skolēni.
Sākumā noskaidrojām, ka bērnu vecāki galvenokārt nāk no Vidzemes. Runājām par novadu vēsturisko veidošanos sākot no 10. gadsimta. Iepazināmies ar Kurzemes un Latgales dialektiem. Lai īsteni ar ausi „nosmeķētu” kā izklausās Latgales puses dialekts, talkā nāca bibliotekāre Lūcija, kura ir rīdziniece ar latgalietes asinīm. Lasījām un mēģinājām saprast ventiņu mēli. Bija viktorīna par novadiem, pilsētām un to apskates objektiem. Dalījāmies iespaidos par vietām, kur esam bijuši un iesakām aizbraukt citiem. Neklātienē iepazināmies ar vietām, pateicoties kurām Latvija iekļauta Ginesa rekordu grāmatā. Iepazinām lielāko, mazāko, līdzenāko, ezeriem bagātāko, vislatviskāko, kalnaināko novadu. Noskaidrojām kādas īpašības raksturo katra novada iedzīvotājus. Kura ir Latvijas lēnākā upe? Cik cilvēku Latvijā runā latviešu valodā un cik mūsdienās ir izloksnes? Meklējām un atradām atbildi uz jautājumu kāpēc Latvija vienmēr ir bijusi tīkama citām zemēm? Kura novada iedzīvotājiem ir viskrāšņākais tautas tērps?
Nobeigumā secinājām, ka maz ceļojam pa Latviju un, lai apskatītu daudz ko interesantu, nemaz nav jābrauc uz tālām zemēm.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *