Iesim teātru pasaulē!

Vai Jūs zināt, kas ir teātris? Kas to veido un kas tajā spēlē? Kas ir tie, kas iet uz teātri un to apmeklē?

Kādā ne visai saulainā pavasara dienā RCB filiālbibliotēkā “Rēzna” ieradās bērnudārza bērni, lai uzzinātu vairāk par teātri, tā vēsturi. Bērniem bija iespējams aplūkot grāmatas par teātri, kā arī piedalīties nelielā “izrādē”, ko viņiem sniedza bibliotekāres. Priekšā lasīšanā bibliotekāres iejutās lomās – Vilks, Kaza, Teicējs, jo tika iepazīta Brāļu Grimmu pasaka “Vilks un septiņi kazlēni”.  Turklāt pasakas beigas bija pārveidotas, lai tā nebeigtos tik dramatiski. Te jāpiemin vecais, labais teiciens: “Jādara tā, lai kaza dzīva un vilks paēdis”

Bērniem ir priekšstats par leļļu teātri un lellēm,  bet ir arī aktieru teātris, kurā strādā aktieri, režisori un citi darbinieki. Bērni tika iepazīstināti ar grāmatu “Matīss iepazīst teātri”. Pasākuma izskaņā visi kopā devāmies rotaļā “Adiet bērni, ko adiet Vilkam zeķes noadiet!” Un tie jau bija citi aktieri – “vilks” un “kaza”, kuri ieguva balvas – veidotas maskas.