Lasītprieks kopā ar Liliju Berzinsku

Martā turpinājās RCB Bērnu literatūras nodaļas rīkotais cikls “Autors meklē lasītāju, lasītājs – autoru.” Ārpus bibliotēkas notiekošajā Lasīšanas darbnīcā „Marta lasītprieks” pirmsskolas izglītības iestādes divu grupiņu bērni un pedagogi tikās ar rakstnieci, mākslinieci un tulkotāju Liliju Berzinsku.
Bērnu rītā mazie uzzināja kādas grāmatas autorei patika bērnībā un tagad, kā var kļūt par rakstnieku, kā tapa darbi bērniem un kurus no pašas radītajiem tēliem viņa vēlētos satikt. Pasākumā piedalījās arī Lilijas meitiņa. Meitenītei jautāju vai viņa un mazais brālis kādreiz ir mammai lūguši sacerēt īpašu, tikai viņiem veltītu stāstiņu vai pasaku? Atbilde bija noliedzoša, taču, kā noskaidrojām pēc pasākuma, meitene pati raksta un ilustrē savus darbiņus, varbūt tamdēļ arī mammas roka un spalvaskāts iztēles realizēšanas procesā nemaz nav vajadzīgs. 🙂
Mums bija arī lieliska iespēja paklausīties Lilijas pasaku autores lasījumā un pavērot, kā viņa zīmē savu darbu varoņus!
Neliela Lilijas sarakstīto un ilustrēto grāmatu izlase uz laiku tika atstāta bērnudārzā, lai mazie var nostiprināt pazīšanos ar Bolaci, Elfu un pārējiem, taču citi lasītāji var doties uz sev tuvāko bibliotēkas filiāli, kur noteikti būs kāda viņas sarakstīta, ilustrēta vai tulkota grāmata kā mazajiem, tā lielajiem!

Ielūkojies: http://katalogs.rcb.lv/Alise/lv/search.aspx?q=%22lilija+berzinska%22&language=&materialType=&year=&c=1