Muzeja Lasāmskapis bibliotēkā

Trešdienas rītā RCB atkal viesojās Rakstniecības un mūzikas muzeja ceļojošā nodarbība. Marta tikšanās reizē iepazinām Lasāmskapi.
Kas ir kopīgs skapim un grāmatai? Tie abi ir pagatavoti no koka un, lai uzzinātu, kas ir iekšā, vajag atvērt. Grāmatās ir paslēptas lietas, piedzīvojumi, notikumi un tāpat arī skapī var mitināties daudz jauna un nezināma. Arī grāmatas ir kā dārgumu skapis, kurā var atrast dažādas brīnišķīgas lietas.
Grāmatu pasaulē mūs ieveda rakstnieces Ineses Zanderes stāstījuma ieraksts par to, kā viņa mācījās lasīt.
Bērniem, pasākuma vadītājas vadībā, bija iespēja piedalīties dažādās interesantās aktivitātēs. Zem segas, lukturīša gaismā, tika lasīta I. Ziedoņa „Pelēkā pasaka”, kopā noskaidrojām kādas spēles bērni zina un spēlē (monopols, šahs, dambrete un citas), tika spēlēts Grāmatu ALIAS un uz kartiņām attēloto grāmatu ilustrāciju uzvedinošie tēli, jautājumi un pedagogu mudinošās norādes itin ātri ļāva atminēt kādas grāmatas tur attēlotas. Sveces gaismā, aizvērtām acīm, klausījāmies I.Ziedoņa „Melno pasaku.”
Noslēdzošās aktivitātes laikā, ko varētu dēvēt par „No kādas pasakas es esmu?”, ķērāmies pie skapja satura izvētīšanas. Tas patiesi glabāja dažādas brīnumainas lietas un priekšmetus! Katrs varēja izvēlēties kādu lietu, piemēram: svilpi, cepuri, ķēdi, „faraona papirusu” vai citas, un tad bija laiks doties fantāzijas lidojumā, iztēlojoties vai atceroties no kādas pasakas, stāsta vai daiļdarba šis priekšmets varētu būt atceļojis.
Šī stunda bija patiesi aizraujoša, rosināja domāt un dalīties iespaidos.
Pateicos muzeja darbiniekiem un Rīgas 1. speciālās internātpamatskolas audzēkņiem un pedagogiem!