Pasaku valstībā

Atzīmējot pasaku dienu,  23. februārī “Saulaino dienu bibliotēka” uz brīdi ienira pasaka valstībā.

Pasakas ir radušās jau ļoti, ļoti sen. Cik atceramies pasakas mums ir lasījušas priekšā gan mammas, gan vecmāmiņas. Tās vienmēr mūs aizved sen senos laikos…, tāltālā zemē… aiz trejdeviņiem kalniem kādā brīnumu pilnā vietā.  Pasakas bieži vien mums māca būt drošsirdīgiem, labsirdīgiem un atpazīt viltu un melus. Bibliotēkā bērniem bija iespēja uzzināt par pasaku vēsturi, apskatīt senas pasaku grāmatas no bibliotekāru personiskās bibliotēkas un apskatīt jaunākās un mīļākās pasaku grāmatas. Pēc tam mēs bērniem uzvedām nelielu latviešu pasakas “Vecīša cimdiņš” leļļu izrādi. Pēc mazās izrādes ar bērniem kopā spēlējām pārģērbšanos, kad bērni izvilka no maisa kādu apģērba gabalu un iztēlojās kāds pasaku tēls viņš varētu būt. Tā pie mums ciemojās Šreks, princeses un karaļi, pasaku stāstnieks un daudzi citi pasaku tēli. Kad bērni bija iejutušies pasaku tēlos, tad izspēlējām vēl kādu rotaļu. Bērniem bija jāizvelk kartīte, uz kuras bija uzrakstīts kāds tēls vai detaļa no pasakām, piemēram, karalis, vilks, pūķis, aka u.c. Bērni pēc kārtas vilka kartītes un veidoja stāstu. Mūsu pasaka bija šāda – “Reiz sen senos laikos dzīvoja karalis un vilks. Viņiem bija pazudusi zelta atslēga. Tā bija noslēpta apburtā mežā zem ozola. Pie ozola dzīvoja arī ragana. Netālu no meža gāja ubags, viņu satika princis, ubags izstāstīja princim par pazudušo zelta atslēgu un princis bija gatavs cīnīties ar pūķi un šo atslēgu atvest karalim. Karalis piesolīja princim savu meitu princesi, ja princis atvedīs atslēgu. Tā princis cīnījās un atguva šo atslēgu un dzīvoja laimīgi ar princesi pilī.”

Saceriet savas pasakas vai nāciet uz bibliotēku lasīt pasakas!pasaku diena3pasaku diena pasaku diena1