Tikšanās ar mākslinieci Eviju Stukli – Zuitiņu

7.martā pie mums bibliotēkā viesojās māksliniece – grāmatu ilustratore Evija Stukle – Zuitiņa.

Viņa radījusi ilustrācijas grāmatām : Viks “Ūdensņuks”, M. Cielēna “Mamma, tēti un citi”, J. Zvirgzdiņš “Pirmā Ziemassvētku eglīte”, L.”Šmite “Karotājkarotes”, A.Roze”Lielais Brūnis un mazā Sārtule” u.c.

Māksliniece Saulaino dienu bibliotēkā iekārtojusi izstādi “Lailais Brūnis , karotājkarotes un citi”, kurā apskatāmi košie ilustrāciju oriģināli.

Ciemošanās reizē Evija pastāstīja kā top grāmatu ilustrācijas. Grāmatu izdevniecība uzaicina mākslinieku ilustrēt grāmatu un, atbilstoši finansējumam, dod uzdevumu radīt krāsainas vai melnbaltas bildes. Tad Evija ķeras pie krāsām un ļauj vaļu radošai brīvībai. Top košas un interesantas bērnu grāmatas! Evijas ilustrētās grāmatas lasītājus aicina pasaulē, kur apvienojas ikdienišķais ar brīnumaino, smieklīgais ar nopietno.

Māksliniece labprātāk zīmē nevis runā, tāpēc viņa rosina bērnus iesaistīties radošā darbnīcā. Aiz loga snieg un ir balta marta diena. Evija aicina iztēloties kā izskatās sniegavīrs no putna lidojuma un to attēlot uz papīra. Viņa parāda tehniku kā interesanti strādāt ar eļļas pasteļkrītiņiem. Visi mudīgi ķeras pie darba! Ļoti radošā, pozitīvā un rosīgā gaisotnē top sniegavīri. Radošajā darbnīcā iesaistās lieli un mazi! Pasākuma noslēgumā ir tapusi izstāde, kurā priecīgi virpuļo koši sniegavīri!

Sirsnīgs paldies māksliniecei Evijai Stuklei – Zuitiņai !

Nākamnedēļ skolēnu pavasara brīvlaiks, visi laipni aicināti aplūkot izstādi un izbaudīt laiku bibliotēkā!

Gaidīsim Tevi ciemos! Bibliotēka atvērta daba dienās no 9.00- 16.00 .

evija5evija3Evija Evija1 Evija2 Evija3Afisa