Ūdens nozīme dabā un cilvēka dzīvē

Katru gadu skolēni no apkārtnes skolām steidz uz bibliotēku “Strazds”, kad vajadzīga palīdzība projektu dienu novadīšanā.

Šogad 23. martā mēs gaidījām 3. klases skolēnus, lai kopā novadītu stundu par ļoti svarīgu un aktuālu pasaules tēmu “Ūdens dabā”. Bez ūdens nevar pastāvēt ne cilvēki, nedz dzīvnieki, nedz putni un augi! Mūsu uzdevums bija pievērst skolēnu uzmanību saldūdens saglabāšanas un kvalitātes uzlabošanas problēmai. Lai aizpildītu ekoloģiskās kultūras pamatus, mūsu labā bibliotēkas feja Ludmila izlasīja bērniem savu dzejoli par vietējo mazo upīti, kas tek netālu no bibliotēkas un “lūdz”, lai viņu nepiesarņo, jo pavasarī pie tās krastiem atlido strazdi, lai veidotu savas ligzdas.

Sagatavojām skolēniem arī informatīvu prezentāciju par ūdeni.

Tikšanās beigās kopā apskatījāmies fragmentus no attīstošām bērnu multiplikācijas filmiņām par ūdens apriti dabā.