Aptauja „Paldies, bibliotēka!”

RCB Bērnu literatūras nodaļā aprīlī mudinām lasītājus piedalīties
aptaujā „Paldies, bibliotēka!’’ un izteikt domas par to, ko mazi un lieli apmeklētāji iegūst pateicoties bibliotēkai.

Ko raksta mūsu lasītāji?

Man bibliotēka ļoti palīdz skolā. Piemēram, varu atrast dzejoļus vai pasakas, kā arī attīstīt labākas lasīšanas un domāšanas spējas.

Es par nozīmīgāko bibliotēkas devumu uzskatu visas tās jaukās grāmatas, kuras es esmu izlasījusi un visus padomus, ko esmu guvusi no grāmatām.

Es bibliotēkā daudz uzzinu par pasauli un par rakstniekiem, tāpēc nāku uz vistuvāko bibliotēku.

Bibliotēka palīdz cilvēkiem kļūt gudrākiem un zinošākiem, mudina viņus lasīt grāmatas un netērēt laiku nelietderīgi.

Pieeju literatūrai ne tikai latviešu, bet arī citās valodās. Bibliotēkā var pavadīt brīvo laiku un izmantot internetu.

Es par nozīmīgāko bibliotēkas devumu uzskatu iespēju uzzināt jaunas lietas, ko neesmu apguvis skolā.

Es uzskatu, ka nozīmīgākais bibliotēkas devums ir saglabāt tautas vērtības (rakstu darbus) un izglītot jaunatni par šo tautas lepnumu – grāmatām.

Nozīmīgākais ir iespēja lasīt grāmatas par brīvu, kā arī šī ir klusa vieta, kur pamācīties, palasīt vai pagaidīt.

Ar katru izlasīto grāmatu iegūstu jaunas zināšanas un attīstu savu domāšanu, savus sapņus un filozofiju.

Iespēja ņemt grāmatas lasīšanai, jo tā attīsta iekšējo pasauli un ieved citā pasaulē. Protams, arī saņemt literatūru mācībām.

Bibliotēka sniedz iespēju paņemt mācībām nepieciešamo literatūru, ja tās nav skolas vai universitātes bibliotēkā.

Bibliotēka man dod iespēju izlasīt daudzas interesantas un aizraujošas grāmatas, kā arī žurnālus.

Jau bērnībā es ar mammu gāju uz bibliotēku. Pirmie referāti, sacerējumi un dzeja skolas konkursiem tika uzrakstīta tieši bibliotēkā.

Gaidīsim arī Tavu viedokli!