Ar aizrautību par literatūru, rakstīšanu un lasīšanu

13. aprīlī RCB Bērnu literatūras nodaļa, ciklā „Autors meklē lasītāju, lasītājs – autoru”, aicināja uz tikšanos ar fantāzijas un zinātniskās fantastikas rakstnieci, tulkotāju un apgāda „Zvaigzne ABC” redaktori Lauru Dreiži.
Bagātīgi apmeklētajā lekcijā – prezentācijā klātesošie klausījās stāstījumu par fantastikas un fantāzijas literatūru, ielūkojās rakstniecības un grāmatu izdošanas aizkulisēs, uzzināja kā rakstīšana var kļūt par sabiedriski aktīvu nodarbi un iespēju izaicināt sevi un sastapt domubiedrus. Pasākuma otrajā daļā ikvienam interesentam bija iespēja uzdot jautājumus rakstniecei, kas tika aizrautīgi darīts.
Bērni vēlējās noskaidrot, kā Laura sāka rakstīt, vai rakstot ir gadījies radīt varoni, iemīļot viņu un tad šo tēlu “nogalināt”, vai ir kāds autors, kuru viņa uztver kā savu literāro līdzinieku, par stimulu, kas mudina turpināt rakstīt, kura ir mīļākā no pašas sarakstītajām grāmatām, ko viņa ieteiktu palasīt bērnam, kuram nepatīk lasīt un atbildes uz daudziem citiem jautājumiem
Tikšanās bija gan izglītojoša, gan izklaidējoša – vienvārdsakot – lieliska!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *