Ciemojamies bibliotēkā

No 18. līdz 23. aprīlim visā Latvijā norisinājas bibliotēku nedēļa. Tās vadmotīvs šogad bija – Bibliotēkas un sabiedrība: vienotas kopīgiem mērķiem.

Visu šo nedēļu RCB filiālbibliotēkā “Strazds” kā parasti viesojās ciemiņi – skolēni no apkārtnes skolām un bērnudārzu audzēkņi.

Šādi, piemēram, 18. aprīlī mūs apmeklēja divas bērnu grupas no kaimiņu bērnudārza. Bibliotēkā bērniem viss likās interesanti. Viņi uzzināja kā kļūt par lasītāju, kā pareizi uzvesties bibliotēkā, kādas grāmatas un žurnālus šeit iespējams palasīt. Mūsu mazie viesi arī parādīja visiem savus talantus, sagatavojot nelielu koncertu un priecējot ar jautrām dziesmiņām ne vien mūs, bet visus bibliotēkas apmeklētājus.

21. aprīlī pie mums notika tematiska tikšanās ar „Pētnieku darbnīca” bērnudārza audzēkņiem. Tā bija veltīta rakstniecei Lidai Pakrastei, kas dzīvo tepat Juglā. Rakstnieces īstais vārds ir Lidija Mugureviča, bet L. Pakraste ir pseidonīms. Diemžēl pati rakstniece nevarēja atnākt slimības dēļ, bet mēs pastāstījām bērniem par viņas daiļradi, īpaši bērnu grāmatām (L. Pakraste raksta arī grāmatas pieaugušajiem).

Kopā ar bērniem palasījām fragmentus no viņas grāmatām par putniem un dzīvniekiem, tādām kā „Lidvāvere un sikspārnis” un „Mazais mušķērājs”.

Varētu teikt, ka viens no jaukākajiem mūsu Bibliotēku nedēļas notikumiem bija, ka  piektdien, 21. aprīlī kāda maza meitenīte, kas pirmīt bija pie mums ciemos kopā ar bērnudārzu, atveda līdzi mammu un tēti, lai viņi arī paskatītos, kāda laba bibliotēka ir Juglā! Apmeklējuma laikā viņas mamma un tētis nolēma pierakstīties pie mums, un tagad viņi ir mūsu lasītāji.