Putnu dienas bibliotēkā!

Kā pirmie pavasara vēstneši ir skaistie gājputnu kāši debesīs un tam par godu mēs aicinājām ciemos lielisko putnu vērotāju Pēteri Dakni un brīnišķīgo mākslinieci un spēles “Putnotājs” autori Ievu Ekmani.

Ieva pie mums ieradās ar dāvanu, spēli “Putnotājs”, kurā ir Madaras Kvēpas zīmētās spēļu kārtis. Spēļu kārtis ir kā mazi mākslas darbi, katrs putns ir krāšņi un ļoti izteiksmīgi uzzīmēts. Jau iepriekš Ieva pie mums ir bijusi ar spēli “Kokotājs” un nu šai spēlei pievienojās otra spēle. Spēle bērniem palīdz atpazīt Latvijā visbiežāk sastopamākos putnus, piemēram, dzeni, balto cielavu un citus putnus. Spēlējot var iemācīties atpazīt gan jau pieaugušus putnus, gan to mazuļus, gan ligzdošanas vietu. Māksliniece bija sagatavojusi arī krāsojamās lapas ar Latvijas putniem, kuras bērni varēja izkrāsot, bet tikmēr citi bērni jau spēlēja jaunatvesto spēli kopā ar pašu mākslinieci.

 

 

putnotajs1putnotajs2putnotajs3putnotajs

 

Pēc spēles mūs visus uzrunāja Pēteris Daknis ar savu stāstu par gājputniem. Uzzinājām, ka gājputni nav tikai tie, kas mēro vairākus desmitus tūkstošus kilometrus uz Āfriku vai kādu citu siltu zemi, bet arī tie, kuri aizlido tepat uz Somiju vai Krieviju. Pēteris stāstīja, ka pirmais gājputnu vilnis jau esot atlidojis, taču, kad aprīlī atkal uzsniga sniegs, tad tie palidoja nedaudz atpakaļ līdz vietai, kur sniega vairs nebija. Bērnus pārsteidza attālums, kādu gājputni spēj nolidot vienā diennaktī un tie ir 5000 km. Izrādās virs Maltas veidojas tā sauktais pudeles kakls, kur saplūst daudzi gājputnu ceļi.      Pēteris stāstīja arī par iespēju vērot putnus tiešraidē https://dabasdati.lv/lv/kameras2017 , kura ir ļoti noderīga pašiem ornitologiem, jo viens ornitologs nespēj visu dienu nosēdēt pie datora un novērot, taču mēs visi kopā, vērojot un ziņojot par kādu notikumu, palīdzam ornitologam.

 

putnotajs4

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *