Tikšanās ar Vitu Štelmaheri un viņas četrkājaino draugu suni Rafiju

27. aprīlī RCB filiālbibliotēku „Strazds” apmeklēja bērnu un jauniešu rakstniece Vita Štelmahere. Vita ir nevien lieliska rakstniece, bet arī ļoti sirsnīgs, draudzīgs cilvēks un laba stāstītāja! Mēs visi ar lielu interesi paklausījāmies rakstnieces stāstu.

Uz mūsu pasākumu bija ieradusies arī Juglas vidusskolas 5. klase ar savu klases audzinātāju un skolas bibliotekārēm Sarmu un Ingu.

Vita Štelmahere ir tādu grāmatu autore, kā „Piglas stāsti”, „Es dzīvoju Latvijā”, „ Gliemezīša Glika diena”, „Uzmanību! Rafī nāk”, „Anne Marija. Nežēlīgās gadsimtnieku spēles”, u.c.

Rakstniece pastāstīja par to, kā viņa raksta savas grāmatas, un kas viņu iedvesmo. Uzzinājām, ka Vita Štelmahere ar bērnu grāmatu rakstīšanu nodarbojas brīvajā laikā, bet ikdienā viņa ir valsts akciju sabiedrības „Elektroniskie sakari” valdes priekšsēdētāja.

Gribētos atzīmēt, ka mūsu tikšanās rakstniecei bija sava veida jubilejas pasākums – jau 65. reizi viņa kopā ar savu draugu – čau čau šķirnes suni Rafiju tiekas ar bērniem. Rafiju Vita uzskata par iedvesmas avotu. Un izskatās, ka viņš to ļoti labi saprot, jo ar visu savu tēlu atspoguļo, cik viņš ir svarīgs, skaists un visiem nepieciešams! Un, protams tikšanās galvenais varonis ir tieši viņš! Varēja redzēt, ka Rafijam ļoti patīk piedalīties tikšanās ar bērniem. Šim sunītim ir pat savs Instagram un Twitter konts:

Instagram.com/rafispiderdog

Twitter.com/suns_Rafis

Kopumā jūs jau laikām sapratāt cik svarīga persona ir Rafijs!

Vita Štelmahere pastāstīja bērniem par to, kā Rafis kļuva par grāmatu varoni, kādus nedarbus viņš ikdienā sastrādā. Lasot grāmatu „Uzmanību! Rafī nāk!”, jūs varat kopā ar Rafī piedalīties grāmatu svētkos Kuldīgā, Jūras svētkos Ventspilī, Helovīnu svinēt Cēsu viduslaiku pilī un Jauno gadu – Mārcienas muižā.

Vita Štelmahere aicināja bērnus arī pašiem rakstīt grāmatas un sūtīt savus darbus uz viegli@viegli.lv (www.vieglifantazet.lv).

Tikšanās beigās rakstniece iedeva bērniem Rafīša vizītkastes.

Mēs esam ļoti gandarīti, ka Vita Štelmahere sadraudzējās ar mūsu bibliotēku un ceram, ka bieži varēsim redzēt viņu pie mums. Novēlam viņai turpmākus panākumus viņas daiļradē! Gaidīsim jaunu grāmatu iznākšanu! Pēc rakstnieces vārdiem jau rudenī izsnāks jauna grāmatiņa, kur Rafī darbosies kā īsts detektīvs.