Divi avoti – vienādas iespējas. Kuru izvēlēsies?

Ko var atrast bibliotēkā? Grāmatas! Ko var atrast grāmatās? Informāciju, kas Tev ir nepieciešama! Visbiežāk cilvēkiem, gan lieliem, gan maziem, prātā nāk tieši šāda sakarība, izdzirdot vārdu „bibliotēka”. Un viņiem ir taisnība. Taču mūsdienās arvien biežāk mēs meklējam informāciju internetā – un šo iespēju līdzās tādām pārbaudītām vērtībām kā grāmatas 21. gadsimtā piedāvā bibliotēkas.

Lai noskaidrotu, cik labi bērni prot atrast vajadzīgo gan drukātajos, gan elektroniskajos resursos, 25. aprīlī un 3. maijā RCB Šampētera filiālbibliotēka izmēģināt savus spēkus aicināja sestās klases skolēnus. Skolēni tika sadalīti divās komandās un katrai komandai tika doti 15 vienādi jautājumi par tēmu „Latvija”. Dzeltenā komanda meklēja atbildes grāmatās par Latviju, bet Zaļā komanda – datubāzes www.letonika.lv piedāvātajos resursos.

Veiklāki izrādījās Dzeltenās komandas dalībnieki, taču pārspriežot iegūtās atbildes, atklājās, ka jautājumi, „KUR?” un „KĀ?” meklēt bija aktuāli abām komandām. Un visi kopā secinājām, ka meklējot pareizo atbildi, ir nepieciešama uzmanība gan lasot grāmatu, kas atrodas mums rokās, gan tekstu, kas ir pieejams internetā.

Beigās abas komandas svinēja draudzīgu neizšķirtu!

 

One comment on “Divi avoti – vienādas iespējas. Kuru izvēlēsies?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *