Fantāzijas pasaulē kopā ar rakstnieci Lauru Vilku

Turpinot ciklu “Autors meklē lasītāju, lasītājs – autoru”, RCB Bērnu literatūras nodaļa piedāvāja tikšanos ar latviešu fantāzijas žanra autori Lauru Vilku. Šogad cikla ietvaros un citos pasākumos bijis iespējams satikt un iepazīt rakstniekus Ilzi Liliānu Milleri, Lindu Nemieru, Eviju Gulbi, Liliju Berzinsku, Artūru Bērziņu, Ievu Melgalvi, Lauru Dreiži, Vladimiru Novikovu, Ellenu R. Landaru un citus.
Laura rakstīšanai pievērsās pusaudža gados un sākotnēji to varēja dēvēt par realitātes eskeipismu. Par pamatu ņemot dažādas (arī dīvainas) idejas, sapņus un šķipsnu īstenības, viņa laiku pa laikam ļāvās mirkļa impulsiem, radot savas fantāzijas pasaules un to iemītniekus.
Laura saka: “Grāmatu veidošanas process ir lēns un sarežģīts, bet, ja cilvēks tiešām izbauda to, ko dara, tas ir pūliņu vērts”.
Pēc kāda laika vecāki aptvēra, ka meitas aizraušanās ir nopietna, un darbi tika izsūtīti vairākām izdevniecībām, sak’, palūkosim, varbūt izdodas. Un patiesi, izdevniecība “Atēna” piekrita pārvērst sapņus materiālās vienībās. Pirmā grāmata iznāca, kad Laurai bija 18 gadu. Šobrīd izdotas tetraloģijas “Apakšzemes leģendas” pirmās trīs grāmatas. Ceturto plānots publicēt internetā, iespējams, jau šovasar.
Laura ne tikai rada savas pasaules, bet arī pati ilustrē savus darbus.
Viņa teic: “Man ne tikai patīk māksla, bet es arī esmu liela zīmētāja. Saviem rakstu darbiem uz malām vienmēr uzzīmēju arī kādus pūķīšus vai citus monstriņus un joprojām mācos smuki zīmēt”.
Pasākuma laikā runājām arī par Lauras topošajiem darbiem, kādas grāmatas patīk bērniem, kuri bija atnākuši uz pasākumu, kādas šķita tīkamas rakstniecei, kad viņai bija desmit gadi, par obligātās literatūras pārtapšanu par ieteicamo literatūru un citām interesantām lietām. Ikvienam bija iespēja uzdot jautājumus un uztaisīt selfiju ar Lauru.
Rudens pusē RCB Bērnu nodaļa tikšanās reizes ar autoriem turpināsies. Tās atzinīgi novērtē arī pedagogi, sakot, ka tās patiešām rosina bērnu interesi par lasīšanu.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *