Izstāde “Pastaiga”

Ko tik neieraudzīsi, pastaigājoties pa pavasarīgo pilsētu! Te  gan ziedoši koki un augi, pastaigā devušies bērni un vecāki, murminoši kaķi! Visi viņi tā i prasās, lai būtu uzzīmēti. Bet to, ko nesatiksi uz ielām – visnotaļ var izdomāt un… arī uzzīmēt.

Darja Andrejevska, desmitgadīga   talantīgā māksliniece, lieliski ar to tiek galā. Gan vecāki, gan draugi un pasniedzēji – visi brīnās par to, cik paklausīgi ir zīmuļi un otiņas Dašas rokās. Iespējams, ka viņa ir Fantāzijas zemes princese. Kur ir noslēpums? Varbūt Daša ir piedzimusi ar krāsām rokās?

Pajautāsim jaunās mākslinieces mammai:

– Daša ir dzimusi 2007.gada 6.aprīlī. Zīmēt sāka no trim gadiņiem, bet no sešiem (jau 4 gadus) apgūst zīmēšanu mākslas studijā Perspektivart pie pasniedzējas Jekaterinas Beļajevas. No deviņiem gadiem mācās Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolā pēc programmas “Vizuāli plastiskā māksla”. Uz zīmēšanas nodarbībām vienmēr dodas ar lielu prieku.

Par māksliniekiem piedzimt vai izmācās? Pajautāsim Dašas skolotājai Jekaterinai Beļajevai:

-Protams, Daša ļoti daudz mācās, pavadot studijā divas, trīs mācību stundas pēc kārtas un bieži vien aiziet mājās pēdējā. Pie tam paralēli apmeklē arī mākslas skolu.

Lūk, viens no mākslinieka noslēpumiem – strādīgums.

Turklāt, Daša ir talantīgs bērns ar lielu vēlmi darboties radoši. Un šī vēlme – pats galvenais, lai nekad nedziest, bet deg spēcīgāk un spēcīgāk un ved jauno mākslinieci pa sarežģīto mākslinieka ceļu!

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *