RCB viesojās rakstniece Ellena R. Landara

22. aprīlī, Rīgas Centrālajā bibliotēkā, fantastikas un fantāzijas literatūrai veltītajā pasākumā LATCON piedalījās un ar lasītājiem tikās pieci rakstnieki: Lilija Berzinska, Linda Nemiera, Ellena R. Landara, Artūrs Bērziņš un Ieva Melgalve.
Īss ieskats tikšanās reizē ar Ellenu R. Landaru.
Ellena R. Landara vairākus gadus mācījusies un strādājusi Japānā, tamdēļ aizraujoši pastāstīja par dzīvi Austrumu zemē. Protama lieta, mūs interesēja, ko lasa Japānā? Viņa stāsta: „Ir ļoti liels pašmāju autoru īpatsvars – aptuveni 85% Pārstāvēta ļoti dažāda literatūra. Liels jauniešu literatūras īpatsvars, plašs šausmu literatūras klāsts.”
Uzzinājām, kas Ellenu pamudināja sākt rakstīt, dzirdējām jautrus atgadījumus no rakstnieka „virtuves”, to, kādām literārajām kvalitātēm, viņasprāt, jāpiemīt daiļdarbam, lai to atzītu par labu esam un kas jauns top patlaban?
Cerams, nākamgad iznāks autores otrā grāmata: „Tikko parakstīju līgumu par otrās grāmatas izdošanu. Tās nosaukums būs „Lietussargs”, un darbs tapa, balstoties uz Japānā gūto pieredzi. Šobrīd rakstu pilsētas fantāzijas žanra darbu un vajadzētu pabeigt virkni īso stāstu.”
Viņa vēlētos, lai Latvijā būtu vairāk rakstošu cilvēku un oriģinālliteratūras, tiktu izcelti pašmāju autori, būtu lielāka žanru bagātība.
Tikšanās reizē tika pārspriesta vēl virkne interesantu tēmu.

Vairāk foto:

http://www.rcb.lv/pub/?p=4738

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *