RCB viesojās tulkotāja, rakstniece un ilustratore Lilija Berzinska

Sestdien, 22. aprīlī RCB ciemojās rakstniece, tulkotāja un māksliniece, šā gada Latvijas Literatūras gada balvas nominante Lilija Berzinska. Tikšanās notika fantastikas un fantāzijas literatūras cienītāju pasākuma LATCON ietvaros.
“Es esmu tulkotāja, rakstniece un ilustratore – tās ir trīs bumbiņas, ar ko cenšos žonglēt un nenomest zemē,” stāsta autore.
Jautāta par to, vai ir kāds cilvēks, ko Lilija varētu dēvēt par atslēgas personu tajā, ka dzīve tik cieši saistīta ar grāmatām, viņa atbild: “Tas ir interesants jautājums un atbilde, ko es iekšēji atrodu ir, manuprāt, vēl interesantāka. Pats galvenais šajā procesā ir bijis tas, ka nav bijis tāda cilvēka, kurš man nokautu vēlmi darīt. No visiem cilvēkiem – gan ģimenes, gan draugiem, arī paziņām – esmu saņēmusi tikai iedrošinājumu un uzmundrinājumu. Man neviens nav mēģinājis apgriezt spārnus, piekārt pamatīgu laukakmeni un iemest dziļā, melnā tumsā. Tas ir pats labākais, ka ir uzmundrinājums un ticība, ka izdosies. Galvenais ir kaislība uz to, ko dari.”
Pirmie rakstīšanas impulsi pie Lilijas atnāca agri – piecu gadu vecumā, kad viņa stāstīja, ka rakstīs kriminālromānus un pēcāk – sirdi plosošus mīlas romānus. Pēc dažiem gadiem arī tapa pirmie darbiņi kriminālžanrā, kuru lasītāji bija skolas biedri.
Tagad Lilija raksta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Izdotas grāmatas „Nezināmais zvērs”, „Ziloņu dārzs”, „Pļavas pasakas”, „Lamzaks satiek Lamzaku” un „Putnu osta”. Stāsti un pasakas publicētas arī vairākos krājumos.
Patlaban gan rakstnieces datorā, gan piezīmju blociņos spieto dažādas literārās ieceres, tostarp arī grāmatas “Lamzaks meklē Lamzaku” turpinājums un grāmata pieaugušo auditorijai. Lilija cer, ka idejas tiks īstenotas un darbi ieraudzīs dienasgaismu.
Tikšanās laikā parunājām arī par daudzām citām saistošām lietām.
Fotogalerija:
http://www.rcb.lv/pub/?p=4738
Lilija Berzinskas grāmatas rodamas RCB un visās mūsu filiālbibliotēkās.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *