Mākslinieka Edgara Būmeistera zīmējumu izstāde

Rīgas Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā (Brīvības ielā 49/53, 7. stāvā), cikla „Latvijas simtgades jaunieši” ietvaros, no 5. jūnija līdz 25. jūlijam skatāma Edgara Būmeistera zīmējumu izstāde.
Divdesmit divus gadus jaunais, talantīgais mākslinieks nāk no Madonas. Zīmēšana ir Edgara sirdslieta un pamatnodarbošanās. Tai pievērsies pirms pieciem gadiem. Jau pēc vidusskolas beigšanas zinājis, ka māksla būs viņa prioritāte. Vislabāk Edgaram patīk zīmēt dzīvniekus, sevišķi tos, kuriem var smalki izzīmēt detaļas: apmatojumu, spalvas, īpatnējas acis, un darba procesu viņš vienmēr sāk ar acīm. Pie viena zīmējuma pavada desmitiem stundu, lielformāta darbi prasa pat pāris simtus stundu darba. Šobrīd Edgars zīmē ilustrācijas rakstiem žurnālā „Citādā pasaule”. Viņa zīmējumi publicēti Jana Ikesa grāmatā „Vilka gars”.
Mākslinieks uzskata, ka talants ir vajadzīgs, bet, bez liela ieguldītā darba, panākumus nesasniegt. Pasaule ir steidzīga, bet viņa zīmējumu pamatā ir miers, apcerīgums un attieksme pret zīmēto.

Izstāde apskatāma bibliotēkas darba laikā no 11:00 līdz 19:00, sestdienās – no 10:00 līdz 17:00

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *