Aptaujas rezultāti

“Pārdaugavas” bibliotēkā tika veikta aptauja, tajā piedalījās 26 mūsu filiāles lasītāji. Ar aptaujas palīdzību meklējām atbildes uz šādiem jautājumiem – vai bērni vispār zina, ka bibliotēkā notiek pasākumi? Kā par tiem visbiežāk uzzina un kādus apmeklē? Kādā laikā vislabāk būtu rīkot pasākumus, vai rīkot tos visai ģimenei? Ar kādiem profesijas pārstāvjiem lasītāji vēlētos tikties? Un  ko bibliotēkai vajadzētu mainīt?

Uz jautājumiem bija iespējams atbildēt diezgan brīvi, izvēloties gan vairākus atbilžu variantus, gan neizvēloties nevienu.

Šeit rezultāti:

No 26 aptaujātajiem 18 zināja, ka bibliotēkā rīko pasākumus bērniem. Par to parasti uzzinājuši no vecākiem, draugiem, klases biedriem, ieraugot afišu vai iedotajā bukletā. Dažreiz bērni tieši ieradušies bibliotēkā, kad noticis pasākums.

No 18 bērniem, kuri zināja par pasākumiem, tādus apmeklējuši 13. Šie bērni bijuši dažādās radošajās darbnīcās, XBOX turnīros, pirkstiņleļļu improvizācijas teātrī, origami pasākumos, lasītāju klubiņa tikšanās reizēs un citur.

Jautājot, kādus pakalpojumus bibliotēka piedāvā, visbiežāk tiek minēta grāmatu izsniegšana uz mājām un datora izmantošana. Reti tiek minēta iespēja spēlēt XBOX, piedalīšanos Bērnu žūrijā, iespēja spēlēt galda spēles.

Par vispiemērotāko laiku pasākumiem tiek minēts plkst. 15-16 un 16-17 (aptauja tika veikta skolas laikā, tādēļ vasarā noteikti ir savādāk).

Bez nosaukuma

19 no 26 lietotājiem pasākumus labprāt apmeklētu ar ģimeni. Kādā no anketām skumji bija norādīts “Ja tikai ģimene nāktu…”.

Kā profesiju pārstāvji, ar kuriem labprāt bērni tiktos, tika norādīti kinologs, mūziķis, bibliotekārs, arī Kristaps Porziņģis :), konditors, prezidents, DJ, rakstnieks, apģērbu modelētājs, skolotājs, programmētājs, fotogrāfs. Daudz ideju pasākumiem!

Piedaloties pasākumos, bērniem svarīgi šķiet, lai ir interesanti, draudzīgi, jautri, droši, patīkami, ne pārāk skaļi. Patīk, ja iespējams saņemt balvas, uzvarēt, ja savstarpēji negrūstās un netraucē citiem, lai atļauj piedalīties, izveidot un uzzināt  kaut ko jaunu.

Ieteikumi bibliotēkai ir lūgums, lai jaunās grāmatas ātrāk nonāktu pie lasītājiem, jaunu datoru un spēcīgāka WiFi nepieciešamība. Ierosinājums rādīt nepārtraukti filmas, lai pasākumi notiktu ilgāk un biežāk, ieviest ēdamzāli un kā ipaša nepieciešamība tika minēta diskobumba :).

Tagad vismaz esam iejutušies lasītāju ādā un nedaudz vairāk izprotam, kas tiem ir svarīgs un par kādiem pakalpojumiem vēl būtu jāinformē biežāk. tagad varam ķerties klāt vecāku aptaujāšanai 🙂