Buratino un Pinokio – Pinokio un Buratino

Atkal mūsu filiābibliotēkā “Zemgale” ir  kupls pulciņš bērnu un jauniešu. Kas šoreiz viņus  sapulcinājis? Izrādās – Pinokio un Buratino! Un ne velti tieši jūlijā, jo 1881. gada 7. jūlijā Itālijā Romas „Avīzē bērniem” pirmo reizi tika publicēta Karlo Kollodi pasaka “Pinokio piedzīvojumi”. Pinokio – tā ir koka lelle. Šī pasaka ļoti iepatikās arī krievu zēnam Aleksejam Tolstojam un, kad viņš izauga un arī kļuva par rakstnieku, tad nolēma uzrakstīt savu stāstu par koka lelli, kuru nosauca par Buratino. Un, lūk, mūsu bibliotēkā tiekas visi: Pinokio un Buratino – Buratino un Pinokio! Katram jārāda, ko māk – lasīt, krāsot, zīmēt, līmēt, pūst balonus! Kad tas veiksmīgi izdarīts, tad var mierīgi paskatīties multfilmu par šiem puisēniem, mielojoties ar atsvaidzinošu saldējumu!