Izraēlas bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde

Pagājušajā nedēļā “Saulaino dienu bibliotēkā” atklāja izstādi “Es piederu šeit”  par Izraēlas vietām un skatiem bērnu grāmatu ilustrācijās no 1948. līdz 2014. gadam.

Uz izstādes atklāšanu tika aicināta Izraēlas vēstniece Latvijā Lironne Bar-Sadē. Vēstniece  ļoti priecājās, ka šī izstāde jau no gada sākuma, pateicoties lielajai interesei,  apceļo visu Latviju un nu ir apskatāma RCB “Saulaino dienu bibliotēkā” BKUS. Kopā ar Lironni Bar-Sadē  bija ieradusies arī kultūras un sabiedrisko lietu speciāliste Izraēlas vēstniecībā Marika Piņķe, kura palīdzēja noorganizēt izstādes atvēršanu mūsu bibliotēkā.

Izstādes kuratore ir bērnu grāmatu ilustratore Liora Grosmane (Liora Grossman) . Ilustrācijas ir gan no viņas pašas, gan citu autoru bērnu grāmatām un darbiem, kas atspoguļo Izraēlas būtību. Izstādē ir apskatāmi apraksti par Izraēlas ciemiem, pilsētām, vidi un, protams, bērniem.

Par jautrību izstādes atklāšanā parūpējās burvīgie Dakteri Klauni, kuri kopā ar bērniem darbojās ar sagatavotajām darba lapām par izstādi. Bērniem bija jāatrod starp daudzajām ilustrācijām konkrētus fragmentus un jāatbild uz jautājumiem. Rosība bija liela un smieklu pilna.

Bērnus visvairāk uzrunāja ačgārnās grāmatas. Izraēlā valsts valoda ir ivrits un arābu valoda. Līdz ar to grāmatas ir sarakstītas priekš mums latviešiem ačgārnā veidā- no kreisās puses uz labo un grāmatas sākums ir tur, kur mēs esam pieraduši lasīt beigas.

Sakām lielu paldies Marikai Piņķei  par iespēju izstādīt savā bibliotēkā tik kolosālu un izzinošu izstādi “Es piederu šeit” un Lironne Bar-Sadē par pagodinājumu atklājot izstādi!

Izstāde apskatāma visu vasaru darba dienās no 9-16, RCB “Saulaino dienu bibliotēkā” BKUS, Vienības gatvē 45.

izraela4 izraela2 izraela1