Zinību dienu gaidot

Otrdienas pēcpusdienā slimnīcas pacienti un viņu vecāki bija mīļi aicināti vērot, kā Mārtiņš Gulbis no laboratorium.lv ,veica dažādus ķīmijas un fizikas eksperimentus!

Bērnu acu priekšā norisinājās maģiski ķīmijas triki, proti, glāzē, kas pildīta ar caurspīdīgu šķidrumu, pielejot klāt tādu pašu ūdeni, veidojas kokakolai līdzīgs šķidrums! Mārtiņš smejoties saka, ka tagad mēs zinām slepeno kokakolas recepti. Vēlāk pieberot baltus graudiņus, katrā glāzē ir atšķirīgas krāsas dzēriens!

Lai vēl vairāk mūs pārsteigtu un patīkami šokētu, Mārtiņš salej glāzēs vienādi ūdeni un skat, pielejot vēl klāt ūdeni, rodas visas septiņas varavīksnes krāsas! Septiņās vienādās glāzēs ir septiņas dažādas krāsas!

Mārtiņš mūs arī skolo par elektrodrošību. Kā zināms cilvēka ķermenis vada elektrību, lai to pārbaudītu tiek aicināti brīvprātīgie. Turot katrs vienā rokā elektrokapsulu un sadodoties rokās, elektrība skrien cauri abiem bērniem, pat turot otra degunu, lampiņa kapsulā deg! Un lai eksperiments būtu grandiozāks, tad visi klātesošie sadodas rokās, izveidojot elektrības ķēdīti, un kapsulā lampiņa atkal iedegas! Kāda ir mācība šim eksperimentam? Lūdzu zini, ka, ja  kāds ir satvēris elektrības kailos vadus, tad nedrīkst ar roku vilkt otru nost no vadiem, bet gan no sākuma jāizslēdz drošinātāji (par to, kur Tavā mājā atrodas drošināti, noteikti pajautā vecākiem!) un tikai tad var skarties klāt cietušajam!

Vai vasarā var uzsnigt sniegs? Teiksiet- ir jau šovasar dažviet  snidzis, bet vai bibliotēkā arī var snigt? Jā, var gan! Pateicoties Mārtiņa zināšanām tika uzburts sniegs tepat bibliotēkā! Un ko vislabāk izveidot no sniega? Protams, ka sniegavīru. Pāris sekunžu laikā no glāzes izaug milzīgs, balts un pufīgs sniegavīrs!

Daudz un dažādi ķīmijas eksperimenti norisinājās pie mums bibliotēkā, bērni apburti vēroja kā Mārtiņš uzbur jaunus trikus. Vecāki ar ne mazāku interesi aplaudēja par katru aizraujošo triku demonstrējumu.

Paldies Mārtiņam Gulbim no laboratorium.lv un BKUS Pacientu sociālās aprūpes un interešu izglītības daļai, kas noorganizēja šo kolosālo, brīnumu pilno pēcpusdienu!

labrotorium1labrotorium2labrotorium3labrotorium5labrotorium6labrotorium12labrotorium10labrotorium11labrotorium8labrotorium9labrotorium13labrotorium4labrotorium