Māksliniece Maija Līduma ar grāmatu “Tev izdevās, ezīt! Eža kažociņš”

Ļauj vaļu savai iztēlei!

Māksliniece Maija Līduma, kura ilustrējusi bērnu grāmatas J.Poruks “Tracis”, K.Jacino “Kur rodas milti?”, komiksu “Kā trīs draugi Ceļgrauzi pieveica”, viesojās Saulaino dienu bibliotēkā kopā ar savu ģimeni. Tikko Japānā izdota mākslinieces ilustrētā grāmata “Tev izdevās, ezīt! Eža kažociņš” un ilustrāciju oriģināldarbi akvarelī šobrīd apskatāmi izstādē “Eža kažociņš”, kas izvietota Saulaino dienu bibliotēkā. Jaunā grāmata ir viena no latviešu tautas pasakām sērijā, kura iepazīstina japāņus ar latviešu folkloru. Grāmatā pasaka lasāma japāņu, angļu un latviešu valodā. Maijas izstāde bibliotēkā priecējusi mazus un lielus skatītājus visu oktobra mēnesi!

Ciemojoties Saulaino dienu bibliotēkā Maija Bērnu slimnīcas pacientiem piedāvā interesantu nodarbi, vērot Latvijas dabā atrastus materiālus – sūnas, kērpjus, mētras, jūrā noskalotus kociņus, putnu spalvas un iztēloties par ko tie varētu pārvērsties. Kopīgā sarunā ar bērniem māksliniece atklāj netverami plašu iztēles pasauli, kurā vaivariņš pārvēršas palmā, baltā sūna- putu mākonī, dižskābarža čiekuriņš banāna mizā, kosa- princeses matos. Kad materiāli apskatīti, izpētīti un iepazīti, katrs pasākuma dalībnieks saņem kartona pamatnīti uz kuras būvēt savu iztēles pasauli, ņemot talkā plastilīnu, top neparasti tēli un stāsti. Radošā atmosfēra pārņem visus klātesošos, radītprieks atspīd katrā acu pārī un čaklo roku kustībā. Maija nedalītā uzmanībā uzklausa katru bērna stāstu, kurš atklāj tikko radītās pasaules burvību. Pozitīvais noskaņojums ļauj aizmirst sāpes, garlaicību un ilgas pēc mājām un mammas!

Kad, Tu, pēdējo reizi vēroji mākoņus un mēģināji tajos saskatīt dzīvas būtnes, pilis vai gaisa kuģus?

Maija maigi, bet pārliecinoši mums atgādināja, cik svarīgi tehnoloģiju pārpilnajā ikdienā uz mirkli ļauties apkārtnes vērošanai un iztēlei, un izbaudīt sajūtu, ko tā mums sniedz.

Maijas Līdumas izstāde “Eža kažociņš” apskatāma līdz 7.novembrim, nāc, Tu, vēl vari paspēt aplūkot košos un latviskos pasaku tēlus!

Bibliotēka atvērta katru darba dienu no plkst.9.00 – 16.00 .

Sirsnīgs paldies Maijai un viņas ģimenei par mums veltīto laiku un uzmanību! Lai top jaunas bilžu grāmatas!

Maija_Liduma3    Maija_Liduma2

Maija_Liduma6    Maija_Liduma5