Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība: viens, divi, trīs, aiziet!

3.novembrī RCB Sarkandaugavas filiālbibliotēka sadarbībā ar Rīgas 7.pamatskolu rīkoja pasākumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Skaļās lasīšanas sacensības ietvaros. Atlases 1. kārtā piedalījās visi 6.klases skolēni un trīs drosmīgākās 5.klases skolnieces. Bija ļoti interesanti klausīties skolēnu lasījumus, bet vēl interesantāk – uzzināt, kāpēc tika izvēlēta grāmata. Piemēram, Jānim Atim ļoti patīk Grega dienasgrāmatas, bet viņš uzskata, ka skaļai lasīšanai tās būtu pārāk nenopietnas, tāpēc izvēlējās J.Širmaņa grāmatu „Pīkstīte”. Kārlim kopš bērnības mīļākais rakstnieks ir Žils Verns, tāpēc viņš izvēlējās lasīt fragmentu no grāmatas „Astoņdesmit dienās ap zemeslodi”. Ancei lasīt Imanta Ziedoņa pasaku ieteica mamma, Līvas sirdij tuvas ir latviešu tautas pasakas, bet Natāliju uzrunā Kārļa Skalbes „Kaķīša dzirnavas”, jo atgādina bērnību, toties Diānai ar bērnību asociējas Nīla Geimena grāmata „Koralīna”. Nikola pašlaik lasa M.Turtšaninovas grāmatu „Marēsi. Sarkanā klostera hronikas” un tā viņai liekas visinteresantākā. Elizabetei patīk jautri stāsti par dzīvniekiem, tāpēc viņa lasīja E.Uspenska grāmatu „Tēvocis Fjodors, suns un kaķis”. Vairāki bērni lasīja fragmentus no sērijas par neganto Niku un dažādu autoru spoku stāstus. Skolnieku lasīšanas intereses ir gana plašas un daudzveidīgas!

Pieci bērni nopelnīja balvas no bibliotēkas par spilgtiem priekšnesumiem, bet par lasīšanas čempioni kļuva Natālija, kura tagad sāks gatavoties reģionālajam finālam, kas aprīlī notiks Rīgas Centrālajā bibliotēkā. Apsveicam Natāliju un vēlam viņai tikt arī Nacionālajā finālā un kļūt par Valsts čempioni!