Salas Ziemeļos un pirāti Dienvidos

14. novembrī mūs apciemoja Rīgas Mūzikas internātvidusskolas skolēni, lai piedalītos Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļai veltītajā pasākumā.  Šogad nedēļas tēma bija «Salas Ziemeļvalstīs». Bērni uzzināja, ka visām Ziemeļvalstīm pieder salas ūdeņos, kuri tās apskalo, ka Īslande ir sala pati par sevi, un ka Dānijai pieder lielākā sala pasaulē – Grenlande. Taču tuvāk mēs aplūkojām tieši Somijai piederošās salas. Vai zināt, kāpēc? Somijai šis gads ir ļoti nozīmīgs, jo tā svin savu 100. dzimšanas dienu.

Salas eksistē ne tikai brīvā dabā, bet arī grāmatās. Tās ir iedvesmojušas rakstniekus visā pasaulē. Par to bērniem bija iespēja pārliecināties, noklausoties fragmentu no somu rakstnieka Mauri Kunnasa grāmatas «Bagātību sala», kas ir Roberta Lūisa Stīvensona pasaulslavenā darba jautrāka versija. Tādējādi no salām Somijas krastos mēs pārcēlāmies uz salu kādā dienvidu jūrā, uz kuras neganti pirāti un drosmīgais zēns Džims ar saviem draugiem sacentās apslēpto dārgumu meklēšanā.

Lai varētu atrast dārgumus, pirātiem bija nepieciešama karte. Tāpēc mūsu ciemiņi uzzīmēja katrs savu Bagātību salas karti un uz atvadām saņēma pa naudiņai no pirātu salaupītā zelta. «Astoņi reāli!»

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *