Tikšanās ar rakstnieku Valdi Rūmnieku

Pēdējā oktobra dienā bibliotēkā „Vidzeme” (Brīvības gatvē 206) viesojās rakstnieks Valdis Rūmnieks. Šī tikšanas reize bija veltīta jaunajai autora grāmatai „Laika spēles”, kas ir turpinājums populārai „Ozola grāmatai”.

Rakstnieka darbi vienmēr izraisa lielo interesi bērnu un pieaugušo auditorijā. Tāpēc uz tikšanos ar rakstnieku atnāca Rīgas 64. vidusskolas divu klašu skolēni un visi interesenti, kuri uzzināja par pasākumu internetā vai apmeklējot bibliotēku. Rakstnieks lasīja fragmentus no grāmatas „Laika spēles”, stāstīja par savu daiļradi un dzīvi.

Kad pienāca jautājumu laiks, pēc pacelto „roku meža” varēja saprast, ka gandrīz katram ir kaut kas vaicājams. Tā mēs uzzinājām, ka „Kuršu vikingus” Rūmnieks rakstīja gandrīz 11 gadus, bet „Madaras lādīte” bija uzrakstīta viena mēneša laikā. Kā pirmo savu literāro darbu rakstnieks min 6 gadu vecumā sacerētas blēņu pasakas, bet nopietnākas grāmatas viņš ir sācis rakstīt ap 20 gadiem. Rakstnieka iedvesmas avoti ir sieva, bērni un galvenais – mazbērni. Vaicāts par mājdzīvniekiem Rūmnieks stāstā, ka viņam ir bijis suns, vairāki kaķi, kurus viņš ļoti mīl un tāpēc šie dzīvnieki ir attēloti „Murjāņu pasakās”. Rakstnieks pats ir sarakstījis apmērām 25 grāmatas, 10 darbus kopā ar līdzautoru un ne mazāk kā 30 darbus ir sastādījis. Izrādās, ka Valdim Rūmniekam rakstīt grāmatas ir viegli, jo tas patīk, bet kad varoņi sāk dzīvot paši savu dzīvi, kļūst sarežģīti.

Un protams, mēs neiztikām bez tradicionālā jautājuma par vaļasprieku. „Esmu kaislīgs sēņotājs. Uzskatu: kas nesēņo, tas zaudējis pusi dzīves. Un kas var būt garšīgāks par cūkgaļas cepeti ar baraviku mērci!”, atklāja rakstnieks. Uz tādas pozitīvas nots beidzās mūsu saruna. Tālāk bija ziedi, pateicības vārdi, autogrāfi un foto ar rakstnieku.