Atskats uz novembri “Pārdaugavā”

Mums, bibliotekārēm,  ir liels prieks atskatīties uz novembri, kas pagāja radošā un atraktīvā atmosfērā :).

Mārtiņdienas radošajā darbnīcā izgatavojām maskas un , protams, gaiļus, pārrunājām tradīcijas:

CollageMaker_20171128_175731777

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļā ne tikai lasījām grāmatu fragmentus, bet arī minējām krustvārdu mīklas, zīmējām zīmējumus un spēlējām grāmatu medības. Grāmatu medībās mēs šoreiz meklējām grāmatas par piedzīvojumiem, bagātību meklēšanu, salām un pirātiem. Katrā no paredzētajām grāmatām iekšā bija noslēpušās uzlīmes, kuras droši drīkstēja paturēt. Visvairāk uzlīmju dabū tas, kurš ir visattapīgākais!

ziemelvalstisPasākumā par bērnu žūriju arī notika grāmatu medības. Tika medītas iepriekšējo gadu Bērnu žūrijas grāmatas un spēlēta atjautības spēle. Bet visu mēnesi bibliotēkā norisinājās konkurss par A. Lindgrēnu. Konkursa uzdevumi bija diezgan laikietilpīgi, bet kopā darbiņus tomēr iesniedza veseli deviņi bērni, no kuriem trīs saņēma maksimālo punktu skaitu. Dalībnieki tika apbalvoti noslēguma pasākumā, kur mēs spēlējām atjautības spēli par A. Lindgrēnu, arī medījām grāmatas (tas tiešām mums ir iepaticies!) un izgatavojām savas pepijas un karlsonus. Viens no interesantākajiem darbiņiem noteikti bija ugunsdzēsēju mašīna, kas izglāba Brālīti. Vēl novembrī mūsu bibliotēku vairākas reizes apmeklēja ciemiņi no tuvākajām skolām un bērnudārziem. Pasākumā ar Āgenskalna sākumskolu, kas norisinājās par A. Lindgrēnu, arī tapa pepijas un karlsoni:

CollageMaker_20171128_174913719CollageMaker_20171128_174644348IMG_20171124_130501

Novembrī norisinājās balsojums “Pastore pret Samausku. Ko izvēlies TU?“. Balsojumā ar sešu balsu pārsvaru uzvarēja Luīze Pastore, kura sarakstījusi tādas grāmatas kā “Pazudušais pērtiķis”, “Maskačkas stāsts” un citas.

Visa mēneša garumā mēģinājām 99 reizes Latvijai teikt ko skaistu, mīļu, bet diemžēl vēl nedaudz pietrūka. Atliek tikai mēģināt nākamajā gadā savākt 100 komplimentus Latvijai:

IMG_20171204_110545

Kādi pasākumi ” Pārdaugavā” paredzēti decembrī, skaties šeit!

Tiksimies RCB filiālbibliotēkas “Pārdaugava
Bērnu literatūras nodaļā