Tumsiņa un gaismiņa

Lūk, arī decembris ir klāt. Mēnesis, kurā varbūt redzēsim baltu sniedziņu, cepsim smaržīgas piparkūkas, gaidīsim ciemos Ziemassvētku vecīti un meklēsim zem eglītes noslēptās dāvanas. Bet ceļu

decembrim palīdzēja atrast novembris. Daudziem novembris šķiet pats vējainākais, lietainākais un tumšākais gada laiks. Protams, viņiem ir taisnība, taču mūsu Latvijai tas ir ļoti īpašs. Novembris var lepoties ar visdāsnāko tautas sirds mīlestību un sveču liesmiņu siltumu.
11. novembris – Lāčplēša diena, 18. novembris – Latvijas dzimšanas diena – visa Latvija tiek ietīta sveču liesmiņu gaismā kā siltā, pūkainā segā. Protams, arī mūsu bibliotēkā notika dažādi svētku pasākumi. Mūsu lasītāji ir ļoti iecienījuši viktorīnas, tāpēc tās bija neatņemama pasākumu sastāvdaļa. Lai varētu atbildēt uz jautājumiem, iepriekš ir jāmeklē informācija. Kas ir Brīvības pieminekļa autors? Kurā gadā piemineklis tika atklāts?
Kur meklēt atbildes? Nu, protams – bibliotēkas grāmatās! Ja kaut ko nezini vai nevari atrast, blakus ir bibliotekāres un bibliotēkā iepazītie draugi – un tad jau nekas nav par grūtu!
Par lielu prieku mums visiem, arī Pepija Garzeķe pievienojās mūsu draugu pulciņam pasākumā, kurā atzīmējām rakstnieces Astrīdas Lindgrēnas 110. dzimšanas dienu. Savu bibliotēkas ikdienu nevaram iedomāties bez bērnudārzu audzēkņu apciemojumiem. Novembrī pie mums ciemojās bērnudārza “Avotiņš” mazie ķipari ar krāšņu svētku koncertu. Paldies par emocionālo baudījumu!
Pirmās sniega pārsliņas izgaismo ceļu decembrim un ceļu uz bibliotēku. Arī decembris gribēs parādīt savu krāšņumu. Bibliotēka noteikti centīsies viņam palīdzēt, tāpēc gaidīsim ciemos visus, kuri gatavi jauniem notikumiem, pārsteigumiem un brīnumiem!