Kur rodas milti? Kur rodas piens?

Atbildes uz šiem jautājumiem Saulaino dienu bibliotēkā aizrautīgi meklēja mazie lasītāji un jauno grāmatu “Kur rodas milti?”, “Kur rodas piens?” autore Kristīne Jacino. Uzsākot sarunu ar bērniem, Kristīne jautāja: “Kuram no jums garšo pankūkas?”, un atbildē atskanēja priecīgs un daudzbalsīgs “Man!”. Viņa turpināja taujāt: “No kādiem produktiem gatavo pankūkas?” Pa visiem kopā tika nosaukti vajadzīgie produkti.  “Bet kurš zina, kur rodas milti?”, Kristīne vaicāja. Atbildes vairs neizskanēja tik pārliecinoši un droši, tāpēc autore piedāvāja vērt vaļā grāmatu “Kur rodas milti?” un aicināja izzināt, kā viss notiek. Bērni aplūkoja, aptaustīja rudzu un kviešu vārpas, smalkus un rupjus miltus, klijas. Grāmatas galvenie varoņi – ģimene – mamma, tētis un viņu trīs bērni – pēta, rāda un stāsta, kur rodas milti.

Vēlāk tiek runāts par pienu, tā ieguvi un pārstrādi. Vērojot grāmatas “Kur rodas piens?” ilustrācijas, bērni stāsta, kura gotiņa viņiem patīk, un uzzina daudz interesantu faktu. Piemēram, govs ķermeņa temperatūra ir plus 38 grādi, un dienā no vienas gotiņas izslauc apmēram 25 l piena, kas līdzvērtīgs 100 glāzēm piena. Aplūkojot piena pilienu mikroskopā, var redzēt, ka pienā peld dažāda lieluma bumbiņas, tie ir piena tauki. Lai mazie to labāk izprastu un atcerētos, Kristīne ņem šķīvi (tas būs mikroskops) un saber tajā dažāda izmēra pērles. Bērnu uzdevums atdalīt lielās pērles no mazajām, tā piena kombinātā saldo krējumu atdala no vājpiena. Lasītāji uzzina vēl daudz interesantu faktu par pienu.

Grāmatas bagātina mākslinieces Maijas Līdumas lieliskās ilustrācijas.

Sirsnīgs paldies Kristīnei Jacino par dāvanu Saulaino dienu bibliotēkai – grāmatām “Kur rodas milti?”, “Kur rodas piens?” un jauko tikšanos ar bērniem!

Ja arī Tu vēlies izlasīt un apskatīt minētās grāmatas, aicinām apmeklēt bibliotēku!

20180109_133505   20180109_134338   20180109_134547

kristine_jacino  kristine_jacino1