Ģimenes diena ar bibliotēku

18. februārī filiālbibliotēka „Strazds” kopā ar lasītājiem apmeklēja Melngalvju namu. Tāpat kā visas RCB filiālbibliotēkas, „Strazds” cenšas būt par īstu ģimenes bibliotēku. Vēlamies, lai lasītāji nāktu pie mums kopā ar ģimenēm, lai kvalitatīvi pavadītu savu brīvo laiku, ko šobrīd bieži var redzēt mūsu bibliotēkas pirmajā stāvā. Lai uzzinātu vairāk par Melngalvju nama, vēsturi Latvijas simtgades priekšvakarā kopā ar savu lasītāju ģimenēm devāmies ekskursijā, lai interesanti un noderīgi pavadītu brīvdienu.
Melngalvju nams tika uzcelts 1334. gadā. 1941. gada 29. jūnijā tas tika iznīcināts ugunsgrēkā, un 1999. gadā tas uzcelts no jauna. Nauda nama restaurācijai tika savākta no Latvijas iedzīvotāju ziedojumiem. Katram bija iespēja nopirkt simbolisku ķieģeli par 5 latiem. Tajā laikā tā bija diezgan liela nauda. Četru gadu laikā Melngalvju nams tika atjaunots.
Gida pavadībā izstaigājām gandrīz visu namu – no vēsturiskajiem pagrabiem līdz svinību zālēm, kur notiek dažādi pasākumi. Muzeja apmeklējums visiem dalībniekiem radīja pozitīvas emocijas un arī palīdzēja papildināt vēstures zināšanas.