Projektu nedēļa Šampēterī

5. un 13. februārī mūsu filiālbibliotēku apciemoja 6. un 7. klases skolēni, lai projektu nedēļas ietvaros iepazītos ar Šampētera un Zasulauka apkaimju vēsturi, celtnēm un nozīmīgām personībām.

Apkaimes nosaukums ir cēlies no Šampētera muižas vārda – Champêtre, ko 18. gadsimta otrajā pusē tai piešķīra muižas jaunais īpašnieks Otto Hermanis fon Fītinghofs un kas tulkojumā no franču valodas nozīmē «lauku. Kādreizējā atpūtas un izbraukumu vieta Šampēteris tagad ir zaļākā Rīgas apkaime. Savukārt Zasulauks ir viena no mazākajām Rīgas apkaimēm, kas tomēr ir  kļuvusi par celmlauzi daudzās jomās. Šeit tika uzbūvēta pilsētas pirmā papīra manufaktūra, šeit dzīvoja idejas tēvs pilsētā pirmajai augstskolai, sauktai par Politehnikumu, šeit izgudroja cariskajā Krievijā pirmo aviācijas dzinēju un uzbūvēja vienu no pirmajiem lidaparātiem.

Pašreiz lielākā daļa no Šampētera muižas bijušajām zemēm ietiecas tuvāko apkaimju – Zolitūdes un Pleskodāles, kā arī Mūkupurva – teritorijās, bet tagadējās apkaimes robežas gandrīz iekļaujas bijušās Zasulauka muižas apvidū.

Lai gan Zasulauks un Šampēteris jau ilgu laiku ir pilsētas daļas, ar savām savrupmājām, dārziem un koku alejām tās joprojām atgādina piepilsētu.

IMG_2609 IMG_2613 IMG_2621

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *