Starp Mežaparku un Murjāņiem

Grāmatu svētku priekšvakarā, kas 24. februārī notika Ķīpsalā, 22. februārī filiālbibliotēkā „Strazds”  viesojās rakstnieks un literatūrzinātnieks Valdis Rūmnieks. Uz tikšanos atnāca Juglas vidusskolas 4. klases skolēni. Neskatoties uz diezgan stipro salu šajā dienā, neviens nenobijās, un zāle bija pilna ar skolēniem, kuri gribēja personīgi iepazīties ar rakstnieku. Bērni bija lasījuši viņa grāmatas, un viņus interesēja, ko tad jaunu ir uzrakstījis V.Rūmnieks. Tikšanās sākumā rakstnieks pastāstīja par savu „Ozola grāmatu”. Pēc tam viņš izlasīja fragmentu no savas jaunās grāmatas „Starp Mežaparku un Murjāņiem”, kurā apraksta savas bērnības un jaunības notikumus.
Atminoties savus bērnības gadus, rakstnieks izlasīja savu pirmo pasaku „Gludeklis un pankūka”, ko uzrakstīja, kad viņam bija tikai 6-7 gadi. Skolēniem pasaka patika. Īpaši interesanti viņiem likās tas, ka rakstnieks to uzrakstīja uz rakstāmmašīnas, jo tajā laikā vēl neprata ar roku rakstīt burtus uz papīra. Literatūra aizrāva rakstnieku jau kopš bērnības. Iespējams tas ir saistīts ar to, ka viņš piedzima rakstnieka Friča Rūmnieka un tulkotājas Laimas Rūmnieces ģimenē. Nopietni pievērsties rakstīšanai Valdis Rūmnieks sāk, mācoties 8.-9. klasē.
Rakstnieks tikko pabeidzis strādāt pie savas jaunās grāmatas, kas pagaidām vēl nav izdota – „Rūķu zeme Latvija”. Mums, pasākuma dalībniekiem, izdevās būt vieniem no pirmajiem, kas dzirdēja šīs grāmatas fragmentus. Varam droši teikt – mūs gaida ļoti interesanta jauna Valda Rūmnieka grāmata. Interesanti ir tas, ka savās grāmatās rakstnieks bieži kombinē reālisma un fantāzijas elementus.
Tikšanās beigās rakstnieks atbildēja uz skolēnu daudzajiem jautājumiem gan par sevi, gan par savu daiļradi.