Digitālā nedēļa 2018 „Strazdā”

No 19. līdz 23. martam visā Eiropā notika Digitālā nedēļa. Latvijā Digitālā nedēļa notiek jau devīto reizi. Tās agrākais nosaukums bija E-prasmju nedēļa. Filiālbibliotēkā “Strazds” ik gadu notiek šai nedēļai veltīti pasākumi.

21. martā uz mūsu bibliotēku atnāca Rīgas 63. vidusskolas 5. klases skolēni, lai uzzinātu par bibliotēkas vēsturi, attīstību un mūsdienu darbu ar lasītājiem, tā kā skolā notika projektu nedēļa „Jugla – pazīstamā svešiniece”. Pirmā tikšanās daļa bija veltīta bibliotēkas vēstures izzināšanai, bet otrajā daļā skolēniem tika pastāstīts par e-resursiem, elektronisko katalogu, bibliotēkas autorizēto sistēmu „Mana bibliotēka” un kā to lietot.

Tajā pat dienā notika vēl viens pasākums skolēniem. Tā kā viena no Digitālās nedēļas pamattēmām bija drošība un pārliecība internetā, mēs uzaicinājām uz bibliotēku mūsu ilggadējo partneri, Latvijas Drošāka interneta centra pārstāvi Edgaru Caitsu. Viņš pastāstīja Juglas vidusskolas 4.klases skolēniem par to, kā pareizi un droši uzvesties digitālajā vidē. Tikšanās notika sarunas formātā. Bērni aktīvi diskutēja, dalījās savā interneta lietošanas pieredzē. Edgars savulaik saprotami un ilustratīvi pastāstīja skolēniem, kādas briesmas var sagaidīt internetā un kā palikt drošiem.

22. martā notika tikšanās ar Juglas vidusskolas 11. klases skolēniem, uz ko mēs uzaicinājām Valsts reģionālās attīstības aģentūras pārstāvjus Intu Balodi un Ilzi Magricu. Tikšanās tēma bija „Viedvalsts un digitālās prasmes”. Ints un Ilze pastāstīja par portālu Latvija.lv, kā šo portālu lietot, kādi e-pakalpojumi tajā ir pieejami. Ilze detalizēti izstāstīja skolēniem par to, kā caur portālu var elektroniski pieteikties studijām Latvijas augstākās izglītības iestādēs. Ints, savukārt, pievērsās citai skolēniem aktuālai tēmai – drošībai internetā.