Ķīnas kaligrāfija

Šonedēļ Saulaino dienu bibliotēkā ciemojās viesi no Taipejas misija Latvijas Republikā, lai iepazīstinātu bērnus ar Ķīnas kaligrāfiju. Ķīnā kaligrāfija tiek uzskatīta par glezniecībai līdzvērtīgu mākslas veidu. Meistarklases pasniedzēja  Julie Ling-Yi Chu rādīja un stāstīja, kā no krāsainā papīra izgriezt hieroglifu – simbolu “Pavasaris”. Savukārt Taipejas misijas diplomāts  LEE, Chiang Hai demonstrēja Ķīnas kaligrāfijas 8 pamatvilcienus. Ar tušu un otu viegli, veikli un izsmalcināti tika rakstīts : PAVASARIS, MIERS, VESELĪBA, BĒRNU SLIMNĪCA . Taipejas misijas vadītājs Latvijā Rong-chuan Wu palīdzēja izprast ķīniešu valodas likumsakarības. Bērni aktīvi iesaistījās meistarklasē, griežot, līmējot, rakstot un iepazīstot Ķīnas kaligrāfiju.

No 12.-29.martam bibliotēkā aplūkojama Taivānas – Baltijas skolēnu zīmējumu izstāde, kas ir neliela daļa no “48.Pasaules Bērnu zīmējumu konkursa”. Šo konkursu organizē Taivānas Izglītības Mākslas asociācija un tajā piedalās arī bērni no Latvijas. Izstādē apskatāmi koši, sižetiski zīmējumi, kurus radījuši bērni Taivānā un Latvijā, tajos uzskatāmi redzamas katras valsts kultūras un bērnu ikdienas uztveres attēlojums mākslā.

Sirsnīgs paldies Taipejas misijas viesiem par Ķīnas kaligrāfijas meistarklasi!

Liels paldies Sintijai Bernavai (Latvijas Sarkanā Krusta Jauniešu projekta “Radošās darbnīcas”vadītāja), kura aktīvi iesaistījās izstādes un meistarklases organizēšanā Saulaino dienu bibliotēkā! Mēs redzējām, dzirdējām, baudījām daudz jauna un interesanta!

20180320_121123       20180320_121251      20180320_145324

Taivāna1     Taivāna