Ja es būtu grāmata…

24.aprīlī pulcējāmies bibliotēkā, lai, aplūkojot un iedvesmojoties no floristes Sanitas Cipruses izstādes “Mazā Sani” darbiem, radoši darbotos paši. Iztēlojāmies, kā tas būtu, ja mēs kļūtu maziņi kā Īkstīte un raudzītos uz pavasara puķītēm un plaukstošiem zariņiem. Par ko tie pārvērstos? Par sauli! Par šūpolēm! Par jaunu modernu cepuri! Ja ļauj fantāzijai vaļu, var ieraudzīt tik daudz interesanta! Katram radošās darbnīcas dalībniekam bija iespēja izgatavot savu īpašo svētku aploksni, kurā vēlāk ielikt vēstuli, apsveikumu vai paldies savai māmiņai, tētim, draugam, dakterim vai medmāsiņai.

Runājām par florista profesiju un to, kā viņš ikdienā strādā ar ziediem, augiem, veidojot skaistus pušķus un kompozīcijas. Bet kurā profesijā cilvēks ikdienā strādā ar grāmatu? Bērni zina un sauc: skolotājs, bibliotekārs, pārdevējs grāmatnīcā u.c. Un, ja mēs tagad pārvērstos par grāmatām, kādas tās būtu? Katram bērnam uzdevums pabeigt iesākto teikumu – “Ja es būtu grāmata…”

Bibliotēkā aplūkojama interaktīva izstāde “Ja es būtu grāmata…”, kuras centrā uz grāmatas sēž papīra cilvēks – lelle un domā. Apkārt viņam izvietoti citāti no Žozē Žorži Letrija grāmatas ar tādu pašu nosaukumu. Lasītāji papildina šo izstādi ar savām pārdomām. Tagad Bibliotēku nedēļā visas lasītāju domas ir apkopotas un tajās atrodamas tik daudz interesantas idejas. Te citāti no izstādes: “Ja es būtu grāmata, es iepriecinātu tos, kuri lasa un būtu skaista grāmata”, “…es būtu izturīga un visiem patiktu”, “… es iepriecinātu citus ar dažādiem noslēpumiem”, “… es neļautu mani lasītājam izlaist no rokām”, ” … es būtu ļoti krāsaina un interesanta”, “… es būtu grāmata par modi”, “…es būtu spēju grāmata”.

Bibliotēkas grāmatu plauktos ir tik daudz dažādu grāmatu – lielas un mazas, biezas un plānas, bilžu un teksta, pasaku, piedzīvojumu un dzejoļu, lieliem un maziem. Tikpat dažādi esam mēs – lasītāji un mūsu domas par grāmatām.

Ja tu būtu grāmata…? Vai zini, kāda tu būtu?

Bibl3      Bibl2     Bibl

Bibl1