Māksla kā valoda

Saulaino dienu bibliotēkā apskatāma Latvijas Mākslas terapijas asociācijas veidota izstāde “Māksla kā valoda”. Tās mērķis pastāstīt, kā mākslas terapija var palīdzēt bērniem pārvarēt grūtības. Par izstādi vairāk lasiet: http://www.arttherapy.lv/lv/aktualitates/maksla-ka-valoda

22.maijā pie mums bibliotēkā ciemojās mākslas terapeite Laura Danilāne. Viņa stāstīja bērniem par mākslas terapiju un piedāvāja radoši darboties,  izmantojot dažāda izmēra un krāsas papīra lapas un dažādus mākslas materiālus -pasteļkrītiņus, krāsainos zīmuļus un flomāsterus. Pirmais uzdevums bija aizpildīt papīra lapu ar brīvi plūstošu, nepārtrauktu līniju, ļaujot rokai zīmēt,  ko tā vēlas. Otrais uzdevums – ļoti līdzīgs, bet līnija jāvelk ar otru roku, tas nozīmē, labroči  rakstāmo ņēma kreisajā rokā, bet kreiļi – labajā. Trešajā uzdevumā lapa jāaizpilda ar līniju aizvērtām acīm. Pēc tam katrs savā darbā varēja meklēt kādus konkrētus tēlus – izzīmēt tos, vai izkrāsot uzzīmētos laukumus. Nodarbībā valdīja mierīga un brīva atmosfēra, ja bērni vēlējās, viņi varēja zīmēt, ko sirds vēlas. Meitenes un zēni labprāt ļāvās līniju un krāsu ritmam, spēlei un radoši pavadīja pēcpusdienu bibliotēkā. Pasākuma beigās Laura visus aicināja pie apaļā galda dalīties pieredzētajās sajūtās zīmējot un krāsojot. Ne vienmēr var sajūtas ietērpt vārdos, reizēm to vieglāk paust, darbojoties ar krāsām.

Sirsnīgs paldies Laurai par radošo darbnīcu!

Izstādi aicinām apskatīt līdz 15.jūnijam darba dienās no plkst.9.00- 16.00

makslas_terapija5    makslas_terapija3     makslas_terapija2