Izstāde “Agijas tēlu pasaulē”

Līdz oktobrim filiālbibliotēkas „Vidzeme” (Brīvības gatve 206) bērnu nodaļā ir apskatāma Agijas Stakas izstāde „Agijas tēlu pasaulē”. Izstādē redzamas  ilustrācijas no Māra Runguļa, Raiņa, Rūdolfa Blaumaņa un citu autoru grāmatām, kā arī ilustrācijas no dažādu gadu „Pasaku kalendāriem”.

Agija Staka ir dzimusi rīdziniece, pabeigusi mācības Rīgas Lietišķās vidusskolas Dekoratoru nodaļā un šo iestādi uzskata par vietu, kas visvairāk ietekmējusi tālāko darbību. Mācības turpinātas Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaingrafikas nodaļā un pēc tam maģistrantūrā — Vizuālās komunikācijas nodaļā.

Autore stāsta: „Daudz strādāju, veidojot gan pastkartes, gan zīmējumus iesaiņojumiem, žurnālu ilustrācijas un darbus suvenīru ražošanai, taču mans pamatdarbs jau 28 gadus ir bērnu grāmatu ilustrēšana. Uzzīmēto grāmatu skaits tuvojas 150, un viena ir arī sarakstīta. Tik daudz strādājot, baidos, ka grāmatas izskatīsies pārāk līdzīgas, tādēļ ilustrējot cenšos izmantot dažādas tehnikas un arī atšķirīgus zīmējumu veidus.”

Agija Staka aicina visus interesentus uz izstādi filiālbibliotēkā „Vidzeme”!

Izstāde skatāma bibliotēkas darba laikā: darba dienās 11.00 – 19.00, sestdienās 10.00 – 17.00.

Kontaktinformācija bibliotēkā: tālr. 67181214, e-pasts vidzeme@rcb.lv

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *