Varoņi Ziemeļvalstīs

14. novembrī RCB Šampētera filiālbibliotēku apciemoja skolēni, lai piedalītos Ziemeļvalstu Literatūras nedēļai veltītajā pasākumā. Šogad nedēļas tēma bija „Varoņi Ziemeļvalstīs”. Bērni uzzināja dažādus interesantus faktus par šīm valstīm un atpazina no Somijas, Zviedrijas un Dānijas nākušos varoņus – Trollīti Muminu, Pepiju Garzeķi, Karlsonu, Mazo nāriņu, Sniega karalieni un zēnu vārdā Kajs -, kas pieder pie bērnu literatūras klasikas.

Taču ne mazāk atpazīstams varonis mūsdienās ir arī kāds kaķis, kuru radījis zviedru rakstnieks un dizaineris Henriks Tamms pēc tam, kad, ēzdams ar draugiem torti Pekinā, pa jumtu ieraudzījis staigājam kaķi. Vai jūs zināt, kā sauc šo varoni? Tas ir nindzja Timijs. Viņš ir drosmīgs izgudrotājs, kas pārvalda cīņas mākslu un kopā ar saviem draugiem Simonu, Floresu, Kasperu, Jasperu un Alfrēdu cīnās pret ļaundariem.

Noklausoties fragmentu no Henrika Tamma grāmatas „Nindzja Timijs un ceļojums uz Sansoriju”, kurā meitene Matilda salauza ļauno burvestību, kas turēja gūstā nindzju Timiju, viņa draugus un Sansorijas salas iemītniekus, bērni pārliecinājās, cik liels spēks piemīt fantāzijai. Un tad mēs visi kopā likām lietā savu fantāziju un uzrakstījām savu stāstu par nindzju Timiju!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *