Pavasara brīvlaikā ciemojamies Gaismas pilī

Skolēnu pavasara brīvdienās no 11. – 15.martam Saulaino dienu bibliotēkā skan jautras bērnu čalas, jo ārstu un māsiņu bērni jau iemīļojuši skolas brīvlaikus pavadīt bibliotēkā. Te tiek lasītas grāmatas un žurnāli, skatītas DVD filmas, spēlētas dažādas spēles, zīmēts, krāsots, veidots.

14.martā mēs devāmies ekskursijā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku jeb Gaismas pili. Laikapstākļi mums ir labvēlīgi un turpceļā mēs dodamies kājām. Ceļš mūs ved garām Rīgas Lutera baznīcai Torņakalnā, cauri Arkādijas parkam, garām Uzvaras parkam, Rīgas Futbola skolai, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam un esam nonākuši pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas. Pa ceļam paguvām aprunāties par dzīvi, saklausīt pavasarīgas putnu dziesmas, papikoties ar pērno sniegu, pavērot pīļu tēvus un mātes, izlēkāties un izskrieties. Gaismas pils apskati sākam ar Bērni literatūras centru 7.stāvā, tajā ir tik interesanti! Lielie logi aicināt aicina apskatīt Rīgu un Daugavu, atpazīt Vecrīgas torņus un uzzināt citu augsto ēku vārdus, to labprāt mums parāda un izstāsta BLC galvenā bibliotekāre Ilze Marga. Balsis pieklust, katrs atrod sev interesantu lasāmvielu un ērti iekārtojas, lai ļautos lasīšanai.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas 7.stāvā skatāma interaktīva izstāde bērniem “Zīmē un rīmē”. Izstāde veidota, izmantojot mākslinieka Alberta Kronenberga (1887-1958) radītos tēlus un tekstus. Mēs minam mīklas, atpazīstam veco laiku amatus, lasām pantus un apskatām skaistos zīmējumus. Dodamies lejā pa kāpnēm, pa ceļam apbrīnojot ēkas iespaidīgo plašumu, lielo Tautas grāmatu plauktu, un nonākam 1.stāva izstādē “Grāmata Latvijā”. Te ir tik daudz ko redzēt, lasīt, sadzirdēt, sataustīt, sajust! Laiks paskrien nemanot un laiks atgriezties Saulaino dienu bibliotēkā.

Diena ir izdevusies, tā ir jaunu, interesantu iespaidu bagāta!

Iesakām arī Tev apmeklēt izstādi “Zīmē un rīmē”, to vēl var pagūt līdz 24.martam  🙂